Hosszabbítás után az Olaj a döntőben

2013.05.19, 21:22 Kosárlabda

102:98-ra kikapott az Atomerőmű SE a Szolnoki Olaj KK ellen a férfi kosárlabda bajnoki elődöntő ötödik mérkőzésén idegenben. Az összecsapás hosszabbítás után dőlt el.

A Szolnoki Olaj KK- Atomerőmű SE bajnoki elődöntő ötödik mérkőzésén ezúttal a Tiszaligetben csaptak össze a felek. A mindent eldöntő ütközetet az Atom két hárompontossal kezdte, remek alaphangot adva az összecsapásnak. Vojvoda vezérletével folyamatosan növelni tudta előnyét a paksi gárda, már 10 egységgel is vezetett, a lefújáskor azonban 18:25-öt mutatott a tábla. Ezután Kovács Ákos lépett elő, és 15 pontos differencia alakult ki a csapatok között. A Szolnok nem találta a ritmust, támadásban és védekezésben sem tudta felvenni a versenyt az Atomosokkal. A nagyszünetben 33:48 állt az eredményjelzőn.

A térfélcsere után némiképp erőre kapott az Olaj, de őrizte 8-10 pontos előnyét az ASE. Florence jóvoltából kapaszkodott a piros fekete gárda, a piros kékeknél Kovács Ákos és Kámán célzott remekül. 59-69-ről kezdődött a záró etap. A 34. percben 64:79 volt az állás, a Szolnok viszont nem adta fel, Schmidt Béla legénysége pedig egyre pontatlanabbá vált. Megérezte ezt a regnáló bajnok és külső dobásainak köszönhetően faragta hátrányát. Az ASE több büntetőt is elhibázott, a rendes játékidő 89:89-cel zárult. A ráadásban a hazaiak koncentráltak jobban, és végül megnyerték a mérkőzést. A végeredmény: Szolnoki Olaj KK- Atomerőmű SE 102:98. A bajnoki döntőben Alba Fehérvár mérkőzést rendeznek, az ASE a harmadik helyért folytathatja.

Az Atomerőmű SE- Kaposvári KK párharc a bronzéremért kettő győzelemig tart.

Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE
102-98
(18-25, 15-23, 26-21, 30-20, 13-9)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző
Vezette: dr. Vígh P., Benczur T., Ádám J.

Szolnoki Olaj KK: FLORENCE 31/9, Fodor 2, Sehovics 10, Bell 14/9, BÁDER 13 Csere: SIMON 17/3, Gay 8/6, Szabó 7, Németh -

Atomeromu SE: WILLIAMS 11/6, LEVY 10/3, Vojvoda 23, Körtélyesi 2, Tóth 9 Csere: KOVÁCS 23/15, Kámán 11/9, Eilingsfeld 7, Idlet 2

Kipontozódott: Gay (40. perc), illetve Kámán (41. perc)