Horror Szolnokon!

2008.11.20, 11:44 Kosárlabda
A játékosok helyett a bíróké és a szurkolóké volt a főszerep a Tiszaligetben kedd este ahol az ASE elvesztette veretlenségét! Kedden este az IFI mérkőzés után (Szolnoki győzelem) az Olaj kezdte jobban a mérkőzést.Az 1. percben Basit duplája és Colemann triplája után 5:0-át mutatott a kijelző. A 4. percben 9:2-re módosult az állás és Sabáli kikérte az idejét.Az időkérés után Gulyás és Mészáros lép pályára és szárnyra kap az atom és a 7. percben már 10:10 az állás. Az első negyed végéig Gosa pazar játékával növelni tudtuk előnyünket és 16:21-el várhattuk a 2. negyedet.Amit az első negyed végén elkezdtünk, azt folytattuk a 2. negyed 6. percéig. Itt ugyanis egy Jurkunas fault után az ASE kispadja mögött lévő plexit BEÜTIK majd Felháborodottan köpködni és különböző tárgyakat kezdenek dobálni (a másodedzőnket fejbe dobták) a szolnoki szurkolok....De a meccs érdekes módon folytatódott!!! Gosa, Mészáros és Gulyás játéka ellen nem volt ellenszere a szolnoki csapatnak és a félidőre 35-43-as vezetéssel vonulhattak az öltözőbe.A térfélcsere után magára talált az olaj és a szurkolóik pedig tovább "bíztatták" a paksi csapatot. A 24 percben két sikeres büntető után át is vette a vezetést Pór Péter tanítványai.Egy újabb hazai hullámvölgy következett így 6 pontos vezetéssel várhattuk az utolsó játékrészt. A 34 percben Colemann triplájával egyenlíteni tudott az olaj.Az utolsó hullámvölgye következett Czicáséknak. A 37 percben 67:70 az állás és egyenlíteni tudott ismét az olaj 70:70.Gulyás ellen befújták az 5. hibáját és Willson a 2 büntetőjéből 1-et értékesített. ASE időkérés után Kiss Zsolt dobása lejön, azonnal faultol Williams ( 2.7 másodperc van vissza a mérkőzésből) és Colemann büntetőt dob ebből ( 0.7 másodperc a meccsből ) mindkét büntetőjét, értékesíti. Újabb támadásra a Tiszaligetben, Mészároséknak Nem volt ideje….Sabáli Balázs nemcsak a birók ténykedésével, hanem csapatával szemben is kritikát fogalmazott meg nyilatkozatában. A büntetők, és a támadó lepattanók területén is javulnia kell Mészároséknak, valamint a külső sorát sem dícsérte meg a szakvezető.{mp3}s81121{/mp3}Kitért a vezető edző a mai soproni találkozóra is mondandójában. Meszlényi Róberték legutóbbi fellépésükön a tavalyi bajnok Falcotól szenvedtek vereséget. Otthon a Hegyvidéket, és a Szolnokot győzték le eddig. A paksiakkal a Göcsej kupa döntőjében találkoztak a felkészülés során, Zalaegerszegen Körtélyesiék nyertek.  Sabáli mester nehéz találkozóra számít.{mp3}s81121(2){/mp3}     Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 73-70(16-21, 19-22, 21-19, 17-8) Forrás: Fortuna Rádió