Hodges parádé a 3. mérkőzésen

2011.04.16, 09:39 Kosárlabda

97:68-ra győzött az Atomerőmű SE a Zalakerámia ZTE KK ellen a negyeddöntő harmadik mérkőzésén a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A párharc állása 2:1 az ASE javára. Az ASE- ZTE párharc harmadik mérkőzése előtt a kérdés az volt, tud-e újítani és ismét meglepetést okozni az alapszakasz hatodik a Gesztenyés úti sportcsarnokban, az Atom otthonában. A válaszra jó ideig várni kellett, mivel az első negyedben nem tudták leszakítani egymást a felek. Johnoson, Hodges és Vojvoda találataira mindig jött válasz a túloldalon, a vendégeket Gáspár, Baki és Tóth Ádám vezette. 22:22 volt az első periódus végén. A folytatásban Sales és Körtélyesi is belelendült a pontgyártásba a hazaiaknál, míg a kék fehéreknél Kámán vitte hátán övéit. Fogcsikorgatva ugyan de Horváth Imre együttese hat pont előnyt szorgoskodott össze a nagyszünetre. A félidőben 47:41 állt a táblán. A harmadik etap elején alaposan elkapta a fonalat az Atom, hamar 10 egység lett a csapatok közt. Völgyi Péter időkérése viszont felrázta a zalaiakat és 55:54-re felzárkóztak. A hátrány ledolgozásában viszont alaposan elfáradt a tavalyi bajnok, mivel innentől állva hagyta ellenfelét az ASE. Hodges triplákkal, Sales 10 ponttal segítette egyletét, a záró etap előtt 8 ponttal vezetett a Paks. A negyedik felvonásban aztán Hodges, Vojvoda és Johnson is eredményes volt a messzeségből, melyre már nem jött válasz a vendégektől. Völgyi Péter lassan becserélte tehetséges fiataljait, majd Horváth Imre is így tett, mely jelezte a trénerek „eldőltnek” tekintették az összecsapást. A feltett kérdésre csattanós választ adott a piros kék gárda a különbség végül 29 pont lett. Atomerőmű SE Zalakerámia ZTE KK 97:68. A párharc negyedik mérkőzését Zalaegerszegen rendezik április 18.-án hétfőn 19 óra 15 perckor. Az összecsapást a Paksi Kistérségi Televízióban kedden 17.30-tól felvételről láthatják.

Atomerőmű SE – Zalakerámia-ZTE KK
97-68
(22-22, 25-19, 21-19, 29-8)

ASE sportcsarnok, 700 néző
V.: Ádám J., Márton L., Fodor A. (Farkas)

ASE: Kovács Á. 7, HODGES 22/12, Vojvoda 11/9, Johnson 14/6, SALES 19. Csere: Tóth P. 3, KÖRTÉLYESI 15, Pavlik 2, Faragó -, Morgen 2, Horti 2.

ZTE: Vertetics 7, Baki 8/6, Tóth G. 5/3, GÁSPÁR 16/3, Tóth Á. 6. Csere: Kámán 12, Délity 3, Bödör -, KINTER 11, Kerkai -, Mészáros -, Takács -.

A párharc állása: ASE - ZTE 2-1.

Horváth Imre: Rengeteg hullámvölggyel játszottunk, de összességében megint javultunk az előző mérkőzésekhez képest. Szeretnénk hétfőn befejezni a párharcot, de ahhoz tovább kell javulnunk.

Völgyi Péter: Harminckét percig kiegyenlített csata folyt a pályán, de onnantól egy jó dobószériával eldöntötte a mérkőzés sorsát az ASE. Jól érezzük magunkat Pakson, szeretnénk még visszajönni mérkőzést játszani a jövő héten.