Helytálltak a harcosok

2014.10.23, 10:22 Kosárlabda
Egy szoros és egy kevésbé szoros meccset játszottunk, de mindkét találkozón voltak biztató dolgok.

Kenguru (2004/2005/2006-os születésűek) csapatunk is megkezdte a versenyzést a hétvégén Székesfehérváron. Az ebbe a területbe nevező 21 csapat hármas csoportokba lett besorolva, mi az „A” csoportba kerültünk. Tartottunk tőle, hogy ha ez a legerősebb csoport akkor nem sok jóra számíthatunk, mert csapatunk főleg kezdő játékosokból áll, kevés tapasztalattal, két hete állt össze a 2005/2006-os csoport , többek közötta ziccerdobás sem megy még mindenkinek nem beszélve a lépésszabályról. (Pl. volt olyan 2004-es születésű játékos aki másfél hete kezdett kosárlabda edzésekre járni .) Az első fordulóban 4 fő  2004-es játékos tudott eljönni csak, így a csapat zöme ennél fiatalabb volt, nem egy akadt aki élete első mérkőzésén vett részt.

Szerencsére ellenfeleink közül csak egy csapat volt aki idősebb és sokkal erősebb volt nálunk, mint kiderült a csoportbeosztás nem erősorrend alapján történt.

Az első mérkőzésen a DKKA Kenguruk ellen játszottunk akik kicsit magasabbak voltak, de velünk hasonló szinten játszottak. Így nagy küzdelem sok hibával jellemezte a játékot mindkét oldalon, és főleg az egyéni megoldások domináltak a pályán. Ellenfelünk kezdett jobban, de mindkét negyed szoros volt és a harmadik negyed jó kezdésével ( 5 perc alatt 8:0 nekünk) még vezettünk is 33:30-ra. Végül kikaptunk néhány ponttal, de egyenlő ellenfelek voltunk ,igyekezett mindenki, jól küzdöttünk és egyenlőre ez a cél, ez a feladat.

Paksi Harcosok – DKKA Kenguruk 35 : 43  ( 10:16, 13:12, 10:7, 2:8 )

Első ötös: Nagy M. 10, Sánta 6, Plézer 4,Németh 3, Géringer 1
Csere: Kajári 1, Hernádi 1.

Második ötös: Sándor 3, Buglyó 2, Siklósi 2, Kékesi 2, Strasszer
Csere: Szalai -.

A második mérkőzésen az ellenfél egy tavaly is a kenguruban játszó 2004-es csapat volt, amely minden tekintetben erősebb volt, de itt is voltak szép megmozdulásaink.

Paksi Harcosok – DKKA Ugrómókusok 15 : 96  ( 3:29, 3:20, 0:21, 9:26 )

Első ötös: Nagy M. 2, Sánta 1, Geringer 1, Német, Kékesi
Csere: Hernádi -.

Második ötös: Buglyó 6, Szalai 2, Siklósi 2, Plézer 1, Strasszer
Csere: Sándor 2, Kajári -.

Mindenki igyekezett és dicséretet érdemel, de külön kiemelném Sánta István, Nagy Marcell, Siklósi Bence és Kékesi Kolos teljesítményét. Legközelebb a „B” csoportban folytatjuk.