Győzelemmel zártuk a középszakaszt

2013.04.20, 20:16 Kosárlabda

94:78-ra győzött az Atomerőmű SE a Lami-Véd Körmend ellen a középszakasz felsőházának 10. fordulójában. A mérkőzésen a piros kékek közül Lorenzo Williams 21 pontig jutott. ASE így harmadikként végzett.

A mérkőzés meglehetősen álmosan kezdődött, egyik fél sem pörgött az első percekben. A negyed végén pár ponttal meglógott az ASE, a második felvonás előtt 24:18 volt az állás. A második etapban már majdnem 10 egységgel tartott előrébb a vendéglátó, de a Körmend visszakapaszkodott. A vasiak zónája ellen egyre többször hibázott az Atom, míg a túloldalon Grebenár és Ruják is hatékonyan dolgozott, a negyed végén pedig Ferencz is „bevarrt” két triplát. Ennek köszönhetően átvette a vezetést a piros fekete sereg. 43:47 állt a táblán 20 játékperc után.

A térfélcserét követően keményebb védekezésre váltotta a felek, az ASE folyamatosan ellenfele nyakán lógott. Lorenzo Williams vette hátára a piros kékeket és vezérletével fordítani tudott a hajrára a Schmidt legénység. A záró felvonás előtt 72:62-re vezetett az Atom. Melyben az érdemi kérdések hamar eldőltek, és Grebenár sérülése sem segítette Hencsey edzőt. Kovács Ákos volt ekkor ihletett formában, a paksi kosaras távolról és közelről is remekül célzott. A végjátéknak 20 egységnyi hazai előnnyel készülődtek a gárdák. Schmidt Béla és Hencsey Tamás is pályára küldte a legifjabbak, így némiképp sikerült kozmetikázni a piros feketéknek a végeredményt. Az Atomosok közül Lorenzo Williams, Kovács Ákos, Vojvoda, Levy és Tóth Ádám, míg a túloldalon Ruják, Grebenár, Austin, Farkas és Ferencz is 10 pont fölé jutott. Atomerőmű SE- Lami-Véd Körmend 94:78.

Az Atomerőmű SE legközelebb már a rájátszás első mérkőzésén fogadja a Körmend csapatát. A három nyert győzelemig zajló párharc első felvonását április 24-én szerdán 18 órakor rendezik a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

Atomerőmű SE - Lami-Véd Körmend
94-78
(24-18, 19-29, 29-15, 22-16)
Atomerőmű Sportcsarnok
Vezette: Benczur T., Jakab L., Balogh Gy. (Bodrogváry)

Atomerőmű SE: WILLIAMS 21/12, LEVY 10, Vojvoda 15/9, Körtélyesi 6, Tóth Á. 13 Csere: KOVÁCS Á. 15/9, IDLET 8, Kámán -, Eilingsfeld 6, Kerpel-Fronius -, Czinger -, Illes -

Körmend: RUJÁK 19/3, Fodor G. 6, Ferencz 11/9, AUSTIN 13/3, GREBENÁR 13 Csere: Farkas 11/3, Sonyák -, Kutasi 2, Sömenek 3/3

Kipontozódott: Vojvoda (39. perc)