Zsinórban a harmadik meccsünket nyertük meg.

Szeged: Washington 24/12, Person 17/6, Polányi -, Filipovic 6, Bognár 14/3
Cserék: Kerpel-Fronius 4, Balogh -, Kovács A. 6

Paks: Edwin 21/3, Kovács 18/6, Pajor 2, Grubor 12/6, Eilingsfeld 10
Cserék: Karosi -, Taiwo -, Buckingham 9/3, Gulyás -

Milos Grubor dobása csorgott le a gyűrűről, majd Filipovic zsákolt a másik oldalon. A szegediek újabb kosara után csapatunk első pontjait Eilingsfeld János szerezte egy 2+1-es akcióból, majd Kovács Ákos és Deon Edwin voltak eredményesek. A hazaiaknál Washington vette a vállára a csapatot, az amerikai irányító 6 perc után 100%-os mutatóval már 10 pontnál járt, ezzel a szegediek előnye 7 pontra nőtt, ekkor kért időt Csirke Ferenc vezetőedző. Buckingham három pontjával kezdtük meg a felzárkózást, de Kovács Ádám, Washington és Polányi gondoskodtak arról, hogy meglegyen a Szeged magabiztos, 10 pontos előnye. (26-16) Eilinsgfeld, Pajor és Grubor gyors pontszerzéseivel a negyed végére visszajöttünk két pontra. (26-24)

Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Deon Edwin kettesével egálra módosítottuk az eredményt a második etap harmadik percében, időt kértek a hazaiak. A folytatásban nem működött jól a védekezésünk, könnyű kosarakat kaptunk, Washington továbbra is megállíthatatlan volt, de fej-fej mellett haladt mindkét együttes. Végül a félidő előtt Kovács Ákos triplájával vettük át a vezetést és állítottunk be az első 20 perc végeredményét. (39 – 42)

4-9-es rohanással kezdtük a harmadik etapot, egyből időt is kértek a hazaiak. Ritmust tudtak váltani Polányiék és fokozatosan kezdték el ledolgozni a hátrányukat, Bognár triplája és kettese után már csak 3 pont volt az előnyünk. Kovács Ákos időközben a tizenhatodik pontját is megdobta, remekül játszott a kapitányunk. Végül az utolsó etapra 4 pontos előnnyel fordulhattunk. (55-59)

Jól kezdték a záró felvonást a hazaiak, Person és Washington pontjaival fél perc alatt kiegyenlítettek, ismét izgalmas utolsó 10 perc elé nézhettünk. Edwin két sikeres büntetője, ziccere és triplája után ismét nálunk volt az előny, Person 2+1-es akciójával próbálta tartani magát a Szedeák. (62-66) Tartani tudtuk ezt a 4-5 pontos különbséget szinte az egész negyedben, azonban két perccel a végső dudaszó előtt Person maradt üresen a triplavonalnál, az amerikai játékos csont nélkül dobta be a játékszert a gyűrűbe, visszajöttek a hazaiak 1 pontra, időt kértünk. (69-70) Az időkérés utáni támadásnál eladtuk a labdát, Mayer azonban kihagyta a hárompontost, így ismét mi támadhattunk. Buckingham kosarával három pontra módosítottuk az előnyünket, Person kettese azonban jó volt. (71-72) Végül izgalmas utolsó másodpercek következtek, de a Szeged nem tudta megfordítani a meccset, behúztuk zsinórban a harmadik győzelmünket is.