Fájó vereség a Soprontól

2014.02.07, 20:50 Kosárlabda

66:63-ra kikapott a férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében az Atomerőmű SE a Sopron KC együttesétől, ezért szombaton a bronzéremért játszhat. A paksiak közül Jones 16 pontjával volt a legeredményesebb.

A paksi Jones pontjaival kezdődött az Atomerőmű SE- Sopron KC elődöntő a férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében, melyre Barovics és Boriszov felelt a túloldalon. Az első 10 percben egyik fél sem tudott komoly előnyt kiharcolni, a nyitó periódust az ASE 14:11-re nyerte. A második negyedben Kovács Ákos triplái után 10 egység lett a csapatok közt, Sabáli Balázs kért időt. A pauza után továbbra is az Atom dominált, majd hirtelen megtorpant. Az SKC zónája nem feküdt a folytatásban a Dzunic egyletnek, megkezdte a felzárkózást a Sopron. A nagyszünetben 34:26 állt a táblán.

A fordulás után sokáig tartotta az 5-7 pontnyi távolságot az ASE. Mindkét oldalon a védekezés volt hatékonyabb, a támadás akadozott. A kék fehérek a lefújás előtt nem sokkal egyetlen pontra faragták a differenciát, de Tóth Ádám duplája zárta a szakaszt, ezért 49:46-ról indult a negyedik negyed. Amiben továbbra is a küzdelem dominált. A Sopron folyamatosan ott lihegett az Atom nyakán, a 37. percben 60:60-nál egál volt, majd Thompson triplájával átvette a vezetést az SKC. A végjátékban ezúttal nem tudta a maga javára billenteni a mérleg nyelvét az Atom és vereséget szenvedett. A végeredmény: Atomerőmű SE- Sopron KC 63:66.

A nap másik elődöntőjén: Szolnok- Kecskemét 64:53.

A szombati döntőben Szolnok- Sopron meccset rendeznek, a harmadik helyért Atomerőmű SE- Kecskemét összecsapás lesz.

Sopron KC - Atomerőmű SE
66-63
(11-14, 17-20, 18-15, 20-14)

Zsíros Tibor Magyar Kupa, elődöntő

Lauber Dezső Sportcsarnok

Sopron: Thomas 5, Thompson 9/6, Boriszov 6/6, Dénes 1, BAROVICS 27 Csere: TÓTH G. 10/6, Ruják -, Takács -, TREPÁK 8/6

ASE: VAUGHN 10/3, McGruder 2, Körtélyesi 2, SZABÓ ZS. 12/6, JONES 16 Csere: KOVÁCS ÁK. 13/9, Tóth 8, Baki -, Eilingsfeld -, Kerpel-Fronius -, Markovics -

Kipontozódott: Jones (36. perc)