Ezüstérem a Kupában!

2012.04.09, 18:38 Kosárlabda

Második helyen végzett az Atomerőmű SE a Szolnokon rendezett Magyar Kupa négyes döntőjében. A fináléban a házigazda 85:75-re győzött az ASE ellen, így a piros kék gárda emelt fővel és ezüstéremmel távozott a Tiszaligetből.

Remek hangulatban kezdődött a Tiszaligeti Sportcsarnokban a Szolnok- ASE Magyar Kupa döntő. A hazai publikum már az első percekben tombolt, kedvenceik ugyanis 11:0-ra elléptek a kissé megilletődött paksiaktól. Gutierrez edző időkérése azonban jótékonyan hatott övéire és lassan megkezdte a felzárkózást az Atom.  Olyannyira, hogy az első 10 perc után már 20:19-re a piros kékek vezettek. Az Olaj egyre többet hibázott a távolból, egyedül Trotter tartotta meccsben a piros feketéket. A vendégeknél mindig volt valaki, aki tolta a szekeret, így a második etap végéig, ha pár egységgel is, de az Atomerőmű tartott előrébb. A félidő előtt utolérte riválisát a Tisza parti egylet, a nagyszünetben 43:43-at mutatott a tábla. A fordulás után a periódus derekáig fej fej mellett haladtak a felek, majd Mills, Báder és Gay kosaraival 8 pontos előnyt szorgoskodott össze a vendéglátó. Gutierrez edző időkérése ezúttal nem sokat segített, a Szolnok 10-en felülre hizlalta a különbséget. A negyedik negyed előtt ugyan némiképp visszakapaszkodott az ASE, de így is 69:60 volt az állás. A záró játékrészben foggal körömmel küzdött az Atom, 75:71-nél Pór Péternek kellett időt kérnie. A végjátékba kiélezett párharcok voltak a pályán, az idegek csatáját a játékvezetők bírták legkevésbé, így végül a hazaiak megszerezték negyedik kupagyőzelmüket. Szolnoki Olaj KK- Atomerőmű SE 85:75.

A harmadik helyért Fortress Körmend- Albacomp 77:75.