PVSK: Pongó 10/6, Taylor 17/3, Budimir 6/3, Csiric 26/6, Horti 21.
Csere: Wright 2, Demeter 3/3, Bíró -

ASE: Kovács Á. 11/6, Faust 10/6, Henton 5/3, Eilingsfeld 8/6, Jevtovic 17.
Csere: Ruják 10/3, Horváth K. -, Williams 7

Egy hosszabb, 10 napos pihenő után Pécsett léptünk pályára a bajnokság 24. fordulójában. Keményen és lendületesen kezdték a hazaiak a találkozót, nekünk azonban kellett pár perc, hogy rendezni tudjuk a sorokat, sok eladott labdánk, kihagyott helyzetünk volt, amiből főként gyorsindításokat tudott vezetni a PVSK, így 4 perc elteltével 7 pontos hátrányban voltunk. A koncentráció hiánya folytatódott a negyed hátralevő részében is, mindösszesen 33.3%-os sikerrel dobtuk a kosarakat. Az utolsó percre kanyarodva a hazaiak növelték az előnyüket, Demeter vágott be egy triplát. (20-8) Végül ezt az etapot 16 pontos hátránnyal zártuk.

A második negyedet valamelyest jobban kezdtük, Eilingsfeld János két triplát is értékesített az elején, Nikola Jevtovic pedig a festékben vívta meg a csatát, de ez sem volt elég, a PVSK 110%-on pörgött, minden összejött a hazai gárdának. A védekezésünk nyomokban sem tartalmazott szervezettséget, de a támadásaink feljavultak, így az utolsó két percre kanyarodva már 10 pontra redukáltuk a hátrányunkat. Végül Ciric sikeres közelijével 38-26-os állással mehettünk a félidőre.

A harmadik etapot kétperces kosárcsenddel kezdtük, amit Jevtovic tört meg egy labdaszerzés utáni betöréssel. A negyed folytatásában sem tudtuk a Pécs csapatát megfogni, ma valahogy úgy tűnt, hogy nem tudunk jól működni csapatként, egy-egy individuális teljesítmény egy ilyen tempóban játszó Pécs ellen kevésnek bizonyult. Az utolsó felvonásra 60-42-es állással kanyarodtunk.

Az utolsó etapot jól kezdtük, így folyamatosan fel tudtunk zárkózni a szemmel láthatóan fáradó PVSK-hoz. Két perccel a lefújás előtt 9 pont volt már „csak” a két csapat közti különbség. Végül 85-68-ra buktuk el ezt a találkozót.