Előny az ASE-nél

2009.05.02, 18:30 Kosárlabda
Atomerőmű SE - Szolnok 1:0Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj 86-73 (20–25, 18–9, 29–20, 19–19)Atomerőmű SE: Mészáros Z. 4, English 18/3, Williams 17/3, Gosa 7, Csaplár-Nagy 11/3. Cs: Gulyás 14, Panta 2, Kiss Zs. 11/9, Medve 2. Edző: Dzunics Braniszlav Szolnok: Ross 22/12, Váradi 3, Tutt 9/3, Jurkunas 6/6, Barro 16. Cs: Cziczás 8/6, Szabó P., Cseh 9/6, Harazin. Edző: Pór Péter Az eddigi megmérettetések során a rájátszások történetében kétszer nyert az Olaj, kétszer a ASE, legutóbb 2006-ban. Három évvel ezelőtt 66-60 volt az első összecsapás eredménye és akkor 3:2-es összesítéssel lépett tovább az alapszakaszt megnyerő Paks. Ennyit a múltról...A jelenben a második a hetedikkel csapott össze először szerdán a Gesztenyés úton. A mérkőzés előtt elbúcsúztatták Juhász Sándort az ASE ügyvezető igazgatóját a jövőben az ő helyét Paks máig egyetlen olimpiai bajnoka Kovács Antal veszi át. A meccset a piros-feketék kezdték jobban Ross alig tudott hibázni az amerikai kettő a szolnokiak hat hármast dobtak az első tíz percben. Vezettek is 25:20-ra. Az addig is remeklő Englis mellé beszálltak a többiek is a pontgyártásba valamint a védekezésen is szigorítottak a hazaiak és egy 18:9-es részeredménnyel már ők vezettek a félidőben. A szünet után Kiss Zsolt percei következtek: 10 perc alatt dobott 11 pontot, benne három triplát. Volt, hogy tizenhétpontos különbség volt a két csapat között. Jurkunas közben kiszállt a játékból, Barro a büntetőket jól begyakorolhatta, hiszen tizenötször állhatott oda a vonalra, tizenkétszer jól célzott ezzel tartotta magát az Olaj. Aztán ő is kipontozódott, az ASE megtartott 13 pontot a végső dudaszó megszólalásáig. English 18 pontja mellé 9 gólpasszt is kiosztott, teljesítményével vezére volt az párharcban 1:0-ra vezető Atomnak. A második mérkőzés szombaton lesz Szolnokon 18 órától. Az edzői értékelések következnek a Félidőben. Dzunics Braniszlav elégedett volt alefújást követően.Dzunics Braniszlav az ASE edzője{mp3}090430_dzunics{/mp3}Pór Péter nem volt elégedett a játékvezetők teljesítményével, a folytatásról elmondta most már őket nyomja a hazai pálya okozta lélektani teher, de megtesznek mindent szombaton, hogy egalizáljanak. Pór Péter, a Szolnok trénere {mp3}090430_por{/mp3}Forrás: Fortuna Rádió