A kiélezett végjáték után Nikola Lazics csapata örülhetett a győzelemnek.

JKSE: Nelson 22/3, Rakics 10/3, Coleman 19/3, Alekszandrov 20/12, Pantelics 10.
Csere: Cseh 4, Kerpel-Fronius B. 4, Ruják B. -, Czirbus 2.
Vezetőedző: Nikola Lazics

ASE: Evans 23/12, Ruják A. 12/6, Faust 11, Eilingsfeld 20/6, Jevtovics 15.
Csere: Trajkovszki 7, Kovács Á. 2, Medve -.
Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Az első két negyedben a JKSE akarata érvényesült, Alekszandrov és Nelson vezérletével, míg nálunk Evans kapta el a fonalat.

A nagyszünet után feljavult a védekezésünk, és megfordítottuk a mérkőzés állását. Az utolsó negyed első felében úgy tűnt, hogy a jobb hajrával sikerül eldöntenünk a javunkra a derbit. Azonban 4-5 perccel a vége előtt egy rövidzárlat következett, és a hazaiak egy 8-0-s szériával megfordították az állást. Az utolsó másfél percben újabb fordulat következett, egy labdányira sikerült megközelítenünk a JKSE-t. Nelson kihagyott triplája után, egy pontnál, Trajkovszki középtávolija nem ért célt, így végül Nikola Lazics csapata örülhetett a győzelemnek.

Nikola Lazics: Gratulálok a fiúknak, igazi egylabdás mérkőzés volt. Biztos vagyok benne, hogy a folytatásban mi is és a Paks is fogunk ennél sokkal kevesebb hibával játszani. A végén szerencsésebbek voltunk és sokat köszönhetünk szurkolóinknak, akik a legnehezebb pillanatokban átsegítettek bennünket a holtponton.

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a Jászberénynek. Mi nem kezdtünk jól, az első félidőben gyengén játszottunk. Sajnos ezek a hibáink a másodikban is előjöttek, amikor 8 ponttal vezettünk, s így tudott fordítani a hazai együttes.

Ruják András: Szerintem az volt a fordulópont a mérkőzésen, amikor 8 pontos vezetésünknél két látványos kosarat is szereztek a hazaiak, amely a nézőket is feltüzelte. A végén pedig még volt egy esélyünk, de kevés volt az idő, és azt nem sikerült kihasználni.

Fotó: kosarsport.hu