Egy pontos győzelem

2013.04.06, 19:51 Kosárlabda

84:83-ra győzött hazai pályán az Atomerőmű SE a Kaposvári KK ellen a középszakasz felsőházának újabb játéknapján. Schmidt Béla együttese sikerével megerősítette helyét a bajnoki táblázat harmadik helyén.

A felsőházi középszakasz hétvégi fordulójában a Kaposvári KK látogatott a Gesztenyés úti sportcsarnokba. A párharc előtt kiélezett csatára volt kilátás, amit a mérkőzés egészében bizonyítottak a felek. Paksi pontokra mindig érkezett válasz a KKK-tól, a tétel fordítva is igaz volt, így egyik gárda sem tudott nagyobb előnyt kiharcolni az első 20 percben. A nagyszünetig az Atomosok közül Levy 20 egységgel terhelte a kaposvári gyűrűt, míg odaát Swanston és Dunn iparkodott leginkább. 44:43-mal vonultak öltözőbe a csapatok.

A térfélcserét követően szigorított védekezésén az ASE, kikapcsolta a látogatók kulcsembereit, melynek köszönhetően 10 pont fölé nőtt a differencia. 23:16-ra nyerte ezt a negyedet az Atom. A záró felvonásban sokáig tartotta az 5-8 egységnyi távolságot a piros kék gárda, de támadásban egyre erőtlenebbé vált, Fekete Ádám tanítványai pedig megérezték, hogy lehet még keresnivalójuk. Kiss Kornél lépett elő a pontszerzők listáján a kék fehéreknél, így a végjáték izgalmasra sikeredett. Végül Dunn triplakísérlete lejött a hazai gyűrűről, és a mérkőzést a legkisebb különbséggel ugyan, de megnyerte az ASE. A vendéglátóknál Levy és Lorenzo Williams dobta a legtöbbet, a vizitálóknál Swanston és Dunn volt a legszorgalmasabb.

A végeredmény: Atomerőmű SE- Kaposvári KK 84:83.

Az Atomerőmű SE legközelebb Szolnokon vendégszerepel. A mérkőzést április 10-én szerdán 18.45-kor rendezik.

Atomerőmű SE – Kaposvári KK
84–83
(24-26, 20-17, 23-16, 17-24)
ASE Sportcsarnok
V.: Pálla Z., Szabó G., Boros T. (Kiss)

ASE: Williams 17/6, Levy 33/3, Vojvoda 9/3, Kámán 7/3, Tóth Á. 10. Csere: Kovács Á. -, Körtélyesi 2, Eilingsfeld 4, Idlet 2.

Kaposvár: Dunn 16/6, Swanston 18/12, Szőke -, Hendlein 11, Spica 13. Csere: Kiss K. 9/3, Dávid 12, Drahos 4.