Döntött a harmadik negyed

2014.01.29, 21:09 Kosárlabda

81:65-re kikapott az Atomerőmű SE az Alba Fehérvár ellen Székesfehérváron a bajnokság 19. fordulójában. Dzunic Branislav együttese jelenleg 15 győzelemmel és 4 vereséggel vezeti a tabellát.

A listavezető Atomerőmű SE a 19. játéknapon az Alba Fehérvár ellen játszott idegenben. A győzelem a hazaiaknak volt fontosabb, hiszen sikerükkel a középszakasz felsőházában folytathatták, az ASE vereség esetén is első marad. Ennek megfelelően kezdett a székesfehérvári alakulat, 7:0 után Körtélyesi tripláival zárkózott az Atom. Ezután ismét a vendéglátók akarat érvényesült 12:12 után 22:14-re lépett meg Carlos Frade csapata. Az első 10 percet végül 25:17-re nyerték a kék fehérek. A második etapban fokozatosan csökkentette hátrányát a piros kék gárda, 31-nél egál volt. A hajrá az Albának sikerült jobban, ezért 42:39-et mutatott a tábla a nagyszünetben. A harmadik felvonás elején 14:0-t repesztett a Fehérvár, a differencia nagyságrendileg megmaradt a lefújásig. Hiába kapaszkodott ekkor a Dzunic egylet, támadásban és védekezésben is több hiba akadt. 68:51-ről kezdődött a záró negyed. De hiába minden paksi igyekezet, 20 pontnyi különbségnél ismét az ASE kért időt. A szakasz közepén 12 egységnyi Atom hátránynál felcsillant a szoros végjáték lehetősége, de újra bosszantó paksi hibák következtek. Végül 16 ponttal megnyerte a rangadót a hazai együttes, teljesen megérdemelten. A végeredmény: Alba Fehérvár- Atomerőmű SE 81:65. A vendéglátók közül Moore 18, az Atomosoktól McGruder 14 ponttal volt csapata legeredményesebbje.

Alba Fehérvár - Atomerőmű SE
81-65
(25-17, 17-22, 26-12, 13-14)

Vodafone Sportcentrum

Vezette: dr. Vígh P., Cziffra Cs., Pozsonyi L. (Hartyáni)

Alba: HOBBS 9/3, Tóth P. 2, Olah 3/3, TÓTH N. 17, Timkó - Csere: SOMOGYI 11, MOORE 18/6, Supola 11/3, Juhos 6/6, Szanati 4, Blaskovits -

ASE: Kovács Á. 5/3, McGruder 14, KÖRTÉLYESI 12/6, Szabó Zs. 4, JONES 12 Csere: Vaughn 9/3, Eilingsfeld 2, Tóth Á. 4, Baki 3/3