Óriási különbséggel nyertünk a cseh csapat ellen.

102  - 61
(22-20, 29-7, 25-14,26-20)
Paks, 2019.09.14.

Evans 24, Harris 14, Lóránt 19, Kovács 15, Kalmár 2, Pajor 2, Kis 6, Coleman 2, Valerio 3, Early 14, Szalai 1

Cleanthony Early kosarával indult meg a találkozó, amit Harris kétpontosa követett. A vendégek két gyors triplával fordítottak. A negyed közepére megtaláltuk a ritmusunkat és két gyors kosárral át is vettük a vezetést. (15-12) A Brno jól szervezte a támadásait és a kinti dobások is sorra jöttek a vendégeknél, így az első negyedet 2 pontos vezetéssel zártuk. (22-20)

Egy gyors Brno hárompontossal nyitottuk meg a második 10 percet. Feljavult a játékunk és 4 perc elteltével 8 pontos előnyre sikerült szert tennünk. (31-23) A vendégek 9 percig nem találtak be, mi viszont gyártottuk a pontokat és jól védekeztünk. Végül ebben az etapban 22 ponttal dobtunk többet a cseh csapatnál. (51-27)

A szünet után egy kis erőre kapott a Brno, de az iramot mi diktáltuk a harmadik negyedben is. Remekül szerveztük a támadásainkat és eredményesen dobtunk rá a kosárra, így a harmadik játékrészt 76-41-re nyertük meg.

A negyedik negyedben sem változott a meccs összképe, 102-61-re nyertük meg a találkozót, így vasárnap a Kecskemét csapatával játszuk 17:00-tól a döntőt.