A Dombóvár nyerte a megyei rangadót

2009.03.23, 21:00 Kosárlabda
Planet Leasing DKC - Atomerõmû SE80 - 78Az első negyedben bekezdett a Dombóvár első vendég kosárra három percet várni kellett. A negyed végére Johnsonnak köszönhetően 21-21 volt az eredmény. A kosarak mellett egy sportszerűtlen személyi hiba érdemel még említést, hiszen Williams a második negyedben is "beütött" egy személyi hibát, amit szintén sportszerűtlennek ítéltek a játékvezetők. "Cserével végleg kiállítva" örülhettek a dombóvári hívek, de elhúzni nem tudott a Planet. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a megyei rangadón a félidőben eggyel ment az ASE.Az utóbbi időben a piros-kékek fizikuma kiteljesedett a második félidőben, aminek következtében nyerni tudtak például Szombathelyen az előző fordulóban. A harmadik negyedben minden bement Johnsonéknak, teljesítményükkel tíz pontos előnnyel fordultak az utolsó etapra, de nem sikerült eldönteni a mérkőzést. LeGrange hatszor eredménytelenül próbálkozott a három pontos vonalról, de hetedjére sült a keze, és máris a Dombóvár vezetett. Bódi büntetőivel pedig kialakult a 80-78-as végeredmény, ami azt jelenti, hogy oda-vissza verte a Bálind József együttese a paksiakat a bajnokságban. Dzunics Braniszlav értékelt a Félidőnek:Dzunics Braniszlav, az ASE trénere{mp3}090323_dzunics_1{/mp3}Williams faultjait diplomatikusan magyarázta a paksi edző, nem akart foglalkozni a bírók ítéleteivel, mindenesetre nem sok ilyet látott még kosárlabda pályán, de az eladott labdák amik után a hibák születtek az amerikai játékos számlájára írhatók. Dzunivs edzőt, mikor kinevezték az Albacomppal játszott az ASE, akkor vereséget szenvedett a csapat. Williams parádézott Székesfehérváron, szerdán a védekezés szigorításában látja a győzelem esélyét a válogatottnál is számításba vett paksi szakember. Dzunics Braniszlav, az ASE trénere{mp3}090323_dzunics_2{/mp3}Eredmények a hétvégéről:PVSK - PANNONPOWER - Falco KC 95 - 66 Planet Leasing DKC - Atomerõmû SE 80 - 78Albacomp - Soproni sÖrdögök 100 - 88 Szolnoki Olaj - Marso-Vagép NYKK 85 - 70Lami-Véd-Körmend - Univer KSE 88 - 95 Forrás: Fortuna Rádió