Búcsú a Magyar Kupától

2010.02.17, 20:14 Kosárlabda
Keserédes győzelmet aratott szerdán a Magyar Kupában az Atomerőmű SE. A piros kékek 10 pontos hátrányt szedtek össze a fehérvári mérkőzésen, mely nem tűnt ledolgozhatatlannak a találkozó előtt. Az Atomos játékosok is így gondolták, mivel nagyon jól kezdte a meccset a Horváth alakulat.

Az első negyed végéhez közeledve már 20:10-et mutatott a tábla. Ezt követően azonban magára talált a Szekulovics egylet és fokozatosan faragta a különbséget. 10 perc után 25:21 volt ide. A második etapban hamar egyenlített az Alba, majd a vezetést is átvette. Ekkor a kék fehérek léptek meg 10 egységgel, összesítésben tehát már 20 volt közte. A nagyszünetben 5 ponttal tartott előrébb a Fehérvár. A fordulás után kapaszkodott az ASE, de a vendégek kézben tartották a meccset. A találkozó egál körüli volt, melynek ugyebár a Albacomp örülhetett. A Banks nélkül felálló koronázó városiaknál Simon, Lee és Radovic vitték a prímet, míg az Atomosoknál Mészáros, Dill és Horváth Ákos célzott a legpontosabban. A záró 10 percre 2 egységgel vezettek a vendégek. Melyben továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek. Az ASE megugrási kísérleteire mindig volt válasz odaát, így végül meg kellett elégednie a hazaiaknak a sovány győzelemmel. Atomerőmű SE- Albacomp 78:76, a legjobb nyolc közé azonban a székesfehérvári együttes jutott, mivel a két csapat összevetésében 8 ponttal a vendéggárda bizonyult jobbnak.

Atomerőmű SE - Albacomp 78:76 (25:21, 13:22, 18:15, 22:18)

Atomerőmű sportcsarnok 900 néző
Vezette: Valovics I, Dr Pálla Z, Győrffy P, (Gincsai)

Atomerőmű SE: Lagrange 15/3, Horváth Á 12/6, Mészáros 15/6, Clark 6, A Dill 19, Cserék: T Walker 6, Kiss Zs 3/3, Körtélyesi G 2, Kovács Á -,
Albacomp: Simon B 17, V Radovic 19/6, D Toya 6, M Lee 12/6, Farkas A -, Cserék: Hanga Á 5/3, Keller Á 9,

Horváth Imre: Az egyetlen pozitívum, hogy megnyertük a meccset.

Szrecsko Szekulovics: Nagyon örülök a továbbjutásnak. A fiatalok ugyan rutintalanul játszottak, de meghálálták a bizalmat.