Bronzos dobbantás

2015.08.24, 13:57 Kajak-kenu
Két paksi sportoló is részt vett a felnőtt kajak-kenu világbajnokságon, mindketten kajak párosban álltak rajthoz: Somorácz Tamás 500 méteren harmadikként mutatkozott be a világnak, míg Boros Gergely egy kilométeren a 14. helyen zárt.

Somorácz Tamásnak a milánói világbajnokságon volt a debütálása a felnőttek között világversenyen, a kajak kettesek 500 méteres számában vívta ki az indulás jogát. Társa a győri Hérics Dávid, aki tavaly 200 méteren versenyzett és lett világbajnok váltóban. Somi tavasszal kezdte el a győriekkel a vízi edzéseket, ekkor ültek először össze. A páros erénye a gyorsasága a 200 méteres múltból is adódóan, a táv első felében ellépni és tartani a tempót. Ez hátszélben sokkal inkább kivitelezhető, mint szembeszélben, amilyen Milánóban is fújt vasárnap délben. Ennek ellenére megoldották a feladatot és az erős mezőnyben (a győztes ausztrálok 1000 méteren másodikak lettek) szép versenyzéssel végül a harmadik helyen zárták a K2-500 méter döntőjét.

„Maradt ebben a pályában. Lehet, hogy a szembeszél zavart meg minket, nem tudom, hogy igazából mi lehetett a baj. Nem ez volt életünk pályája, győzni szerettünk volna, de a bronzéremnek is örülök. Szeretném megköszönni a támogatást a barátaimnak, a szponzoraimnak, az egyesületemnek és legfőképpen a családomnak, akik Milánóban, a helyszínen szurkoltak nekem” – mondta a verseny után Somorácz Tamás.

„Az elejét jónak éreztem, de tudtam, hogy a szembeszél kemény lesz a végén. Azt hittem, marad annyi erőnk, hogy lereagáljuk a finisüket, de sajnos bekötöttem, elöntött a sav és a végén igazából csak arra koncentráltam, hogy legalább a dobogó meglegyen” – mondta Hérics Dávid.

A milánói világbajnokság a jövő évi olimpiai kvalifikáció jegyében telt, itt lehetett kvótát szerezni Rióba. Az 1000 méteres kajak páros szerepel az ötkarikás programban, itt állt rajthoz a szegedi Nádas Bencével Boros Gergely, akinek 2011-ben egyszer már sikerült kvótát szereznie. Ezúttal ez elmaradt, a rendkívül népes mezőnyben a középfutamból nem sikerült az A-döntőbe kerülniük, így a B-döntőben rajtoltak el, ahol végül az ötödik helyen finiseltek, ezzel összesítésben a 14. helyen zárták a világbajnokságot.