Biztató, de javítható eredmények az első válogatóversenyen

2014.06.10, 18:21 Kajak-kenu
Boros Gergely második helyen végzett, nem sok hiányzott a győzelemhez

Szegeden rendezték meg az I. Felnőtt Gyorsasági és Parakenu EB, VB és I. Ifjúsági EB, VB, U21 EB Válogatót, június 6. és 8. között. A cél a kijutás volt minden korosztály számára az Európa-, illetve a világbajnokságra.

Az Atomerőmű Sportegyesület kajakosai és kenusai szépen helytálltak, de indulási jogot egyelőre csak Kiszli Vandának sikerült szereznie, aki a kajak egyesek női felnőtt 1000 méteres távján elért 6. helyével biztosította részvételét az U21 Európa-bajnokságon.

Pupp Noémi egyelőre a tartalékkeretbe jutott, az ugyanezen a távon és hajónemben, de az ifjúsági korosztályban elért 2. helyével. Eredménye azért is kimagasló, mert Noémi még csak serdülő korú, s idősebbek között remekelt.

Boros Gergelynek szintén nem sok hiányzott a győzelemhez, így a következő válogatón több számban is megalapozott reményekkel állhat rajthoz az olimpiai bajnok Dombi Rudolffal alkotott kajakpárosban, amelyben 500 méteren ezüst, 200 méteren bronzérmet szereztek. Gergő ugyanakkor a kajak egyesek 1000 méteres küzdelmét követően is felléphetett a dobogó második fokára, ám ebben a számban valószínűleg mégsem indul a második válogatón, mivel – s ez a nap bombameglepetése volt – a ma napvilágot látott edzői nyilatkozat szerint szétválik a Londonban diadalmaskodó Dombi – Kökény páros, így a Gergővel felállt új egység már nemcsak 500 és 200, hanem 1000 méteren is versenybe szállhat.

Török Aurél és Koleszár Zoltán szintén éremmel tért haza Szegedről: a kenu-kettesek ifjúsági 500 méteres számában lapátoltak bronzot. Ők is, akárcsak a dobogóról most lemaradt Fritz Anett és Somorácz Tamás, a második válogatóban bizakodhatnak.