Atomvonat robogott a vasúton

2012.03.10, 18:45 Kosárlabda
Tóth Ádám tartja remek formáját

115:82-re győzött az Atomerőmű SE a Pécsi VSK- Pannonpower együttese ellen a bajnokság 22. fordulójában. A Guttierez tanítványok sikerükkel őrzik ötödik helyüket a táblázaton.

Kellemetlen ellenfelet fektetett két vállra az Atomerőmű SE a legutóbbi fordulóban a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A Pécsi VSK sokáig jól tartotta magát, ám a végére tetemes különbség lett a felek közt. Az első negyedben Csirics révén tartotta magát a vendég gárda, az ASE ebben a periódusban nem tudta lerázni magáról a fekete fehéreket. Zo Williams, Morgen, Tóth Ádám és Vojvoda osztoztak a hazai pontokon ekkor.
A második etap előtt 24:20-at mutatott a tábla. A folytatásban alaposan belekezdett az Atom, rövid idő alatt 10 egységnyire hizlalta a különbséget. Csirics mellett Vasojevic volt eredményes a túloldalon, de a félidőben már 13-mal tartott előrébb a vendéglátó. A fordulás után a fáradó Pécs ellen folytatta remek játékát a Paks, Gutierrez mester jó érzékkel forgatta csapatát.
33:23-ra nyerte ezt a szakaszt a piros kék egylet, hazaiaknál Nick Williams szórakoztatta a publikumot, a PVSK többnyire büntetőkből talált be. Megnyugtató 23 pontnyi távolságból kezdődött a negyedik negyed, melyre újabb 10 egységet tettek az Atomosok.
Zo Williams és Morgen valamint az új szerzemény Frost is jól célzott a közönség örömére, az ellenfélnél Vasojevic szorgoskodott leginkább. A lefújás pillanatában vastaps kíséretében vonulhatott öltözőbe az ASE, a Pécsnek nem maradt más hátra, mint gratulálni a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztesnek. Atomerőmű SE- Pécsi VSK- Pannonpower 115:82.

Atomerőmű SE – Pécsi VSK-PANNONPOWER
115:82
(24:20, 30:21, 23:23, 28:18)
Atomerőmű Sportcsarnok, Paks 1000 néző
Játékvezetők: Pálla Z., Németh Cs., Boros T., Ellenőr: Major Gy.,

ASE: L. WILLIAMS 22, N. Williams 14, VOJVODA 15/6, Kámán 6/6, TÓTH Á. 14,
Cserék: MORGEN 18/6, Körtélyesi 9/3, Frost 10, Kovács Ákos 5/3, Kovács Ádám -, Kerpel-Fronius -, Czinger 2,

PVSK: VASZOJEVICS 23/3, Kovács P. 5/3, Doyne 4, CSIRICS 27/6, Tóth N. 9/6,
Cserék: Csabay 3/3, Lepsényi 8, Deák 3/3, Bíró -,

Enrique Gutiérrez Garcia: Nagyon boldog vagyok! Nem indult könnyen a találkozó, de lépésről lépésre váltunk keményebbé, és javultunk védekezésben és támadásban egyaránt. Csak ismételni tudom magam: Nagyon boldog vagyok!

Csirke Ferenc: Ezzel a dobóformával az ASE bajnokesélyessé léphet elő. Ehhez a jó dobószázalékhoz kellettek a mi buta hibáink is, de nem csak ezen múlott. Volt már egy ilyen meccsünk a Szolnok ellen.