2020.08.28, 18:57 Kosárlabda
A döntőt szombaton 19:30-kor játszuk.

Levice - Atomerőmű SE: 71 - 92

(13-29, 18-15, 19-24, 21-24)

A feldobást követően ugyan mi indíthattunk támadást, de a mérkőzés első kosarát a Levice csapata szerezte, 5-ös kintről volt eredményes. Eilingsfeld János ziccerét Lóránt Péter követte. Sok eladott labdánk volt a meccs elején, négy perc alatt négyszer szerezte meg az ellenfél a játékszert. Lóránt ismét eredményes volt, majd a helyére érkező Kis Raul dobott egy triplát, amivel átvettük a vezetést. (7-9) A mérkőzés irányítását teljesen átvettük és a negyed végére Kevin Capers és Lóránt Peti vezérletével 16 pontos előnyre tettünk szert. (13-29)

Egy labdaszerzést követő gyorsindítással kezdtük a második etapot, majd Kovács Ákos első pontjai is megérkeztek. (15-33) Lóri kiosztása után Velkey Jani talált be a sarokból, jól szerveztük a támadásainkat, de a pontok mellett a faultjaink is gyorsan gyarapodtak. Végül a félidőre 31-44-es állással mehettünk.

Eilingsfeld János középtávolija nyitotta meg a harmadik 10 percet, a negyed elején a Capers-Kovács-Valerio-Eilingsfeld-Lóránt ötös 4-9-es futással lépett meg a Levice elől. (35-53) Felpörögtek az események, sorra érkeztek a kosarak mindkét oldalon, de a negyed végére a támadásaink és a védekezésünk sem volt olyan eredményes, mint a találkozó elején. (50-68)

Az utolsó etapra Dzunic mester a Capers-Pupp-Kis-Velkey-Lóránt ötöst küldte fel. Lóri szenzációs teljesítményt nyújtott, a palánk alatt és távolról is jó dobószázalékkal (76.5%) dolgozott, gólpasszokat osztott és a védekezésben is kivette a részét. A Levice folyamatosan próbált visszakapaszkodni, de mindhiába, csapatunkból négy játékosunk is 10 vagy annál több pontot ért el, így a siker elmaradhatatlan volt. A döntőt szombaton 19:30-kor játszuk a Brno-Helios Domzale meccs nyertesével.