Megállítottuk a Falco nagy menetelését

2011.03.23, 21:02 Kosárlabda

91:62-re győzött az Atomerőmű SE a Falco Szova Szombathely KC ellen a bajnokság hétközi fordulójában. A piros kék egylet ezzel 18. sikerét aratta, és megerősítette helyét a táblázat harmadik helyén.A mérkőzés első 10 percében hamar tudomására hozta a négyszeres bajnok négyszeres kupagyőztes a Falconak, hogy ezen a szerda estén csak az ASE diadalmaskodhat. Kovács Ákos, Johnson és Vojvoda találataira csak elvétve jött válasz, a némiképp fáradtan mozgó Falco játékosoktól. Ennek megfelelően 24:13-ra nyerte a nyitó szakaszt az Atom. A folytatásban sem változott sokat a játék képe. A piros kék pontokat Körtélyesi és Pavlik szállította, a látogatóknál Doyne és Gosa szerezte a kosarak zömét. A nagyszünetben már 48:27-re vezetett a Horváth Imre egylete. A térfélcsere után több hibával játszottak a felek, a paksi előny azonban egy másodpercig sem forgott veszélyben. A két tréner cserékkel próbálta felrázni övéiket, de ez ebben a periódusban nem nagyon sikerült egyiküknek sem. A záró felvonás előtt 63:40-et mutatott az eredményjelző tábla, melyben Körtélyesi és Hodges remekbe szabott megmozdulásai után tapsolhatott a helyi publikum, de Tóth Péter hárompontosai is élményszámba mentek. A túloldalon Doyne és Hajmásy szorgoskodott leginkább, de a tetemes hátrányt nem tudta ledolgozni a Falco KC, így megszakadt hétmeccses győzelmi sorozata a vendégeknek. Atomerőmű SE- Falco- Szova KC Szombathely 91:62.

Atomerőmű SE – Falco-SZOVA KC Szombathely
91-62
(24-13, 24-14, 15-13, 29-22)

ASE Sportcsarnok, 800 néző
V.: dr. Valovics I., Györffy P. A., Török R. (Harsányi)

ASE: KOVÁCS Á. 6, HODGES 10/6, Vojvoda 8/3, Johnson 12/3, Sales 7. Csere: Tóth P. 10/6, KÖRTÉLYESI 23/3, Pavlik 10/3, Faragó 5/3, Horti

Falco: Kálmán 7, Doyne 14, Simon L. 2, Gosa 11/3, Alekszejev 8. Csere: Pankár -, Borszéki 3/3, Szanati 2, Will 2, Hajmásy 9/6, Harazin 4, Jarosevits -.

Horváth Imre: Remek első félidőt produkáltunk, ez azért öröm, mert mostanában sorozatosan viszonylag nagy előnyt adtunk az ellenfeleknek az első húsz percben. A 3. negyed elején volt egy kis megtorpanásunk, de azon sikerült túllépnünk.

Bencze Tamás: Úgy érzem megfelelően felkészültünk a mérkőzésre, de a Paks rendkívül jó első félidei dobó teljesítményére rosszul reagáltunk, egyénileg próbáltuk megoldani a helyzetet. A mai napon ez a különbség megvolt, de nem ez a realitás. Tudtuk, hogy minden sorozat megszakad egyszer, el kell kezdeni egy másikat.