Atomerőmű SE győzelme a Szolnok ellen

2009.02.03, 07:15 Kosárlabda
Egy parádézó Kiss Zsolttal jobb volt az Atomerőmű SE a Szolnoknál. Atomerőmű SE- Szolnoki Olaj KK 85-69.Bemutatkozott hazai pályán is Dzunics Braniszlav a paksiak nemrégiben kinevezett vezető edzője, de nem csak neki, hanem English Michaeltnek is először tapsolhattak a hazai szurkolók. Jól sikerült a bemutatkozás mindkét fő számára. A találkozó elején még hangosabb volt az alföldről érkező fanatikus csoport, hiszen Harazin jó dobásaianak köszönhetően hárommal vezetett az olaj, az első negyed végén. A második tíz percben aztán beindult a paksi triplagyár. Kiss Zsolt kettőt, Ashante Johnson egyet küldött a helyére kintről. Meg is nyerte az etapot az ASE, és a félidőben már vezetett. Az "új fiú" Englishnek nem ment a játék, és Gulyás is szenvedett csak a palánkok alatt. Gosa az őszi formáját mutatta és addig termelt nyolc pontját megfejelte még tizeneggyel, a Kiss-Johnson duó újra eredményes volt a 6.25-ös vonalon túlról, és ekkor már a vendég szurkolók helyett a paksiak csaphatták elégedetten össze tenyerüket. Tizennégy pontos hazai előnnyel fordultak a csapatok a finisbe. A 35. percben már 20 pont volt a különbség, köszönhetően annak, hogy Kiss Zsolt alig tudott hibázni. Tizenegy kísérletéből hetet bedobott, az utolsó játékrészben négyszer volt eredményes, a bajnokságban eddig haloványabban teljesítő hátvéd. A csapat tizenhárom hárompontost dobott a mérkőzésen, ami aligha a szolnoki zóna dicsérete. A legeredményesebb dobó Gosa volt, 24 pontot dobott Kiss 23-at, Johnson 12-őt. A vendégeknél Tutt 19 pontot szorgoskodott össze. Dzunics Braniszlav edző elégedett volt a látottakkal. Mike Englishről elmondta: egy edzés után nem várt csodát de tudja, csupa szív az amerikai fiú és fog ő még kellemes pillanatokat okozni a paksi szimpatizánsoknak.Dzunics Braniszlav edző{mp3}090202_dzunics{/mp3}Poór Péter csapata 9. vereségét szenvedte el a bajnokságban.Poór Péter, a Szolnok edzője{mp3}090202_poor_1{/mp3}A szolnokiak ismertek a kemény védekezésükről, ez a szombati napon nem nagyon látszott vetettük fel Poór Péternek.Poór Péter, a Szolnok edzője{mp3}090202_poor_vedekezes_2{/mp3}Most pedig következzen az est hőse Kiss Zsolt. Rádobott tizenegy hármast, bement hét és kettőből kettő volt a büntető mutatója. 22 perc alatt 23 pontot termelt 64%-os pontossággal. Joggal zúgott a "Csak a Kiss Zsolt" rigmus a paksi torkokból.Kiss Zsolt. az est hőse{mp3}090202_kiss_zsolt{/mp3}A szurkolók pedig számítanak a jó teljesítményre, legközelebb február 11-én lesz meccs a Gesztenyés úton, akkor a paksiakat a kupából elbúcsúztató Kecskemét lesz az ellenfél. Forrás: Fortuna RádióKépriport: Molnár Gyula{morfeo 23}