Atomerőmű SE-Falco KC-Szova Szombathely 89-73

2009.05.13, 19:45 Kosárlabda
Atomerőmű SE győzött hazai pályán, s ezzel 1-0-ás előnyhöz jutott a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében. Férfi NB I, elődöntő, 1. mérkőzés:Atomerőmű SE – FALCO-SZOVA KC Szombathely 89-73 (22-22, 15-19, 28-16,24-16)ASE Sportcsarnok, 1000 néző Vezette: Cziffra Cs., Kapitány G., Bognár T. Paks: Williams 20/9, English 17, Mészáros 7/3, Gosa 18, Csaplár-Nagy 5/3. Csere: Johnson 10, Gulyás 7, Kiss Zs. 5/3.FALCO: Kálmán 20/6, Hudson 2, Ciric 24/12, Perincic 15/3, Horváth Z. 3/3. Csere: Vrsaljko 6, Lakatos -, Pankár 3/3, Borszéki -, Vida -.Mestermérleg:Braniszlav Dzunics: Úgy gondolom, a második félidőben nyújtott jó játékunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk. Hogy mit mondtam játékosaimnak a félidőben? Semmi különöset, csak, hogy tegyék a dolgukat. Ezt követően már azt nyújtották a fiúk, amit elvártam tőlük.Szrecsko Szekulovics: Nem nyerhetünk meg minden meccsünket idegenben. Megtettünk minden tőlünk telhetőt, ez most ennyire volt elég. Egy félidőig nagyon jól játszottunk, aztán a harmadik negyedben elkapta a fonalat a Paks, és végül megérdemelten nyert. Gratulálok ellenfelünknek. Semmi különös nem történt, a Paks kihasználta a hibáinkat és most 1-0-ra vezet. Nem adjuk fel, szombaton egyenlíteni fogunk. Szeretném kiemelni, hogy nagyon korrekt játékvezetés volt a mai meccsen.A második mérkőzéseket szombaton rendezik Szombathelyen és Zalaegerszegen.A párharcok az egyik fél harmadik sikeréig tartanak. Képriport: Molnár Gyula{morfeo 37}