Atomerőmű SE - Dombóvári KC 67-70

2008.12.09, 08:25 Kosárlabda
A múlt héten ilyen-olyan okok miatt távozott Peter Stahl a vasutas csapat vezetőedzője. Az effajta hírek nem tudni hogyan hatnak egy csapatra, mindig az aktuális mérkőzésen derül ki, hogyan alkalmazkodnak a "beugróhoz" a játékosok, okoz-e némi zavart a munkában. A Tolna megyei rangadó elején úgy tűnt függetlenítik magukat a játékosok a történtektől. Bálind József csodát nem tett, de a vendégek Antohny Dillre alapozott taktikáját jól alkalmazták a "vasutasok". Hazai oldalon Gulyás Róbert sérülése ellenére ott folytatta ahol a Falco ellen abbahagyta. Tíz perc alatt tizenkét pontot termelt. Rajta kívül azonban csak Ashante Johnson dobott egy duplát, néggyel ment a Dombóvár tíz percet követően. Fokozatosan magukra találtak az első játékrészben szunyókáló hazai játékosok. Williams duplát, majd triplát értékesített, Johnson háromszor is eredményes volt a palánk közeléből. 22-9-re hozta a negyedet a Paks. A félidőben pont nélkül álló Nichols büntetőit értékesítve kezdte meg a pontgyártást, amihez Johnson is csatlakozott, újabb tízet tett be a közösbe az erőcsatár. Dill pontjaira továbbra is számíthatott Bálind József a többiek játéka okozhatott némi fejtörést a mérkőzésen egyszerre három titulust is birtokló szakember (klub elnök, ügyvezető, és edző volt egyszerre). A 2008-as esztendő utolsó Gesztenyés úti felvonása előtt 53-41 állt az eredményjelzőn. A langyosan csordogáló mérkőzés igazi fordulatot vett, de ennek a paksi szurkolók örültek a legkevésbé, annál inkább lázba jöttek a Dombóvárról átruccanó fanatikusok. Az egyetlen doktor a mezőnyben precízen célzott - egymás után háromszor ? a tripla vonalon túlról. Dr. Deák Attila lelkesedése ragadós volt, hiszen az addig is remekül kosarazó Dilltől már bedilizhettek a hazai szurkolók és játékosok. Újabb varázslatokat mutatott, és az amerikai játékos 30. pontja már vendégvezetést eredményezett. (65-66) Az ASE egalizálni tudott 67-67-nél. 12 másodperc volt hátra, mikor is a Rudolf Péterékhez hasonlóan a maga nemében legalább akkorát alakító "Jampibá" időt kért. A rövid tanácskozást követően, a Körmendről eltanácsolt Mc Cullogh úgy dobta be a labdát a gyűrűbe, hogy a háló is alig rezdült. Ez volt az első hármasa, három másodperccel a vége előtt. A Sabáli Balázs lerajzolta, a csapat előteremtette Kiss Zsoltnak a hosszabbításhoz elegendő "trojka" lehetőségét, de a bedobó hibázott. Az év utolsó hazai fellépésén elvesztette veretlenségét az Atomerőmű SE, a Dombóváriak pedig szép ajándékkal köszönték meg a helyettesítést Bálind Józsefnek. Győzelmükkel 7-2-re módosították a győzelem-vereség mutatójukat, a paksiak is hasonlóan állnak botlásukat követően.Sabáli Balázzsal a Kecskemét és a Falco elleni találkozókat követően arról beszélgettünk, nem jó az ha egy csapat 16-17 pontos előnyöket elherdál, ez egyszer megbosszulhatja magát. Ez történt szombaton.Sabáli Balázs, az ASE edzője{mp3}081208_sabali_balazs{/mp3}Bálind József a távozó barátot, Peter Stahlt dicsérte, hiszen ahogy mondta két nap alatt nem lehet csodát tenni. Vagy mégis?Bálind József, dombóvári tréner{mp3}081208_balind_jozsef{/mp3}Forrás: Fortuna RádióFotő: Molnár Gyula{morfeo 20}