Atomerőmű SE - Debreceni Egyetem KE 94-60

2009.01.22, 06:47 Kosárlabda
Atomerőmű SE - Debreceni Egyetem KE94-60(23-14, 23-18, 21-14, 27-14) Az Atopmerőmű SE 34 ponttal nyert Debrecen ellen az UNIQA férfi kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában.Paks, 500 néző. V: Vétek, Szabó G., SöjtöryAtomerőmű: Mészáros Z. 8/3, Williams 14, GOSA 19, Johnson 2, GULYÁS 25. Cs: Csaplár-Nagy E. 6, Kiss Zs. 6/6, Medve 6/6, Panta 5, Morgen 3/3, Kiricsi. Megbízott edző: Schmidt BélaDebrecen: Dagostino 7, KUTASI 13/9, Maxwell 6, Kennerly 4, WARE 18. Csere: Tóth G. 2, Takács 2, Kovács I. 3/3, Szabó T. 3, Erdei 2. Edző: Fodor PéterAz eredmény alakulása: 5. p.: 9-7. 15. p.: 38-21. 25. p.: 57-44. 35. p.: 79-52.Kipontozódott: Johnson (32. p.), Takács (37. p.)A PVSK elleni, zsinórban elszenvedett negyedik vereség után lemondó Sabáli Balázs helyett addigi segítője, Schmidt Béla dirigált a partvonal mellől. Ráadásul végre győztes mérkőzésen... Már a találkozó elején érezhető volt, hogy az eddig csupán egy győzelemmel álló DEKE ellen megszakad az ASE rossz sorozata. Az első tíz percben csak elvétve érkezett debreceni válasz a paksi kosarakra, a hajdúságiak sokat próbálkoztak távolról, de eredménytelenül. A hazai csapat próbálta önmagával, s a csekély számú, de annál lelkesebb szurkolóival feledtetni a szombati fiaskót, egyre határozottabban elléptek ellenfelüktől. Gulyás Róbert hozta a kötelezőt, s a legutóbb gyengélkedő légiósok is pontosan céloztak. A Debrecenből Kutasi és Ware igyekeztek lépést tartani, de a 35. percben Medve triplájával már harminc pontosra nőtt a hazaiak előnye (79-49). Napokon belül aláír az új edző, felszáll a füst: már csak az a kérdés, hogy Dzunics Braniszlav vagy Peter Stahl ül le a paksiak kispadjára. MestermérlegSchmidt Béla: - Adott volt a feladat. Érződött a csapaton a hétvége megpróbáltatásai. Megpróbáltuk ezen túltenni magunkat, nem lebecsülve az ellenfelet. Ilyen körülmények között is kötelező volt a győzelem. Fodor Péter: - Szerintem reális az eredmény. Mi csak helyzetkialakításig jutottunk, amikor jól játszottunk.Forrás: TEOL.hu