Magabiztos győzelem

2011.10.02, 14:33 Kosárlabda
- 70 : 48

70:48-ra győzött az EuroChallenge kupa sorozat selejtezőjének első mérkőzésén az Atomerőmű SE az osztrák Arkadia Traiskirchen együttese ellen. Völgyi Péter csapata mind a négy negyedet megnyerve magabiztosan verte ellenfelét. A mérkőzés első negyedében nehezen találtak a csapatok a ritmust, főleg a támadások akadoztak mindkét oldalon. Tóth Ádám és Wilson szorgoskodott a nyitó periódusban leginkább a házigazdánál, míg a látogatóknál Skurdauskas iparkodott. Az első 10 percet 13:9-re nyerte az ASE. A folytatásban már összeszedettebben kosárlabdázott a piros kék egylet, Morgen találataival fokozatosan ellépett Völgyi Péter alakulata. Az osztrákok a második negyedben ismét csak 9 egységig jutottak, ami az Atom jó védekezésének köszönhető. A nagyszünetben 27:18-at mutatott az eredményjelző tábla. A fordulás utáni játékrészben már a pontgyártással sem akadtak gondok a hazaiaknál mindenki egyformán tett a közösbe. Az ASE lassan, de biztosan leszakította a piros mezeseket, akiknél egyedül Skurdauskast lehetett dicsérni. A 27:16-ra megnyert etapot követően a záró felvonásban az új amerikai center Nailon is megmutatta tudását, aki elsősorban közép-távoli dobásokkal jeleskedett. A túloldalon Spasojevic próbálta riadóztatni társait, de nem talált társakra, így végül magabiztos
paksi siker született az EuroChallenge sorozat selejtezőjének első mérkőzésén. Atomerőmű SE- Arkadia Traiskirchen 70:48.
A selejtező visszavágóját október 11.-én kedden 19 órakor Ausztriában rendezik, mely találkozót a DigiSport élőben közvetíti. A Paksi Kistérségi Televízióban az összecsapást szerdán 17.30-tól felvételről láthatják.

Atomerőmű SE – Arkadia Traiskirchen
70–48
(13-9, 14-9, 27-16, 16-14)
EuroChallenge selejtező
ASE Sportcsarnok
1000 néző
V.: Boris Gabara (SVK), Haris Bijedic (BIH), Keith Williams (ENG)

ASE: L. Williams 11/3, Vojvoda 8, D. Wilson 9, Kámán 4, Tóth Á. 10. Csere: Körtélyesi 2, Nailon 12, Kovács Ák. 7/3, Morgen 7.

Traiskirchen: Danek 6, Spasojevics 12, Skurdauskas 17, Leonard 2, Wade 9. Csere: Blazevic -, Stadelmann -, Sturm -, Moschny -, Ndiaye 2.

Völgyi Péter: Védekezésünkkel kiharcoltuk, hogy jó esélyünk legyen a továbbjutásra. Támadójátékunkban viszont nagyon hiányoztak az eredményes külső dobások. Nailontól többet kaptam, mint amire számítottam.