Első helyen végeztünk a Morgen Ferdinánd Emléktornán.

VII. Morgen Ferdinánd Emléktorna - Döntő
Atomerőmű SE – KTE-Duna Aszfalt
81  - 71
(22-26, 21-7, 21-20, 17-18)
Paks, 2019.09.15.

Kecskeméti kosárral indult a döntő, amit két Shannon találat követett. Erősen kezdtek a vendégek, szinte minden dobásuk pontos volt, így az első 5 perc elteltével 13-17-es kecskeméti vezetésnél kértünk először időt. Tovább dominált a lila mezben lévő együttes, végül Szalai Milán utolsó másodperces kétpontosával javítani tudtunk, 22-26-os eredménynél kezdtük meg az első kétperces pihenőt.

Fizikális párharcok kezdtek kibontakozni a parkettán a második negyed elején, de a ritmusunkat nem tudta megtörni a vendég együttes, sorra indítottuk a sikeres offenzívákat. (34-28) Egy perccel a félidő vége előtt Cleanthony Early hármasával már tíz pontra növeltük az előnyünket. (43-33)

Tovább folytatódott a sok faultos játék a KTE részéről, ezzel meg-meg szakítva a támadásainkat. Coleman percei következtek, a nyáron igazolt légiósunk óriási védőmunkát pakolt bele a közösbe, ráadásul a pontokat is szórta, a negyed végére már 17-nél járt. (64-53)

7-2-vel indult az utolsó felvonás a KTE javára, Wittmann és Derasimovic is betalált, ezzel 6 pontra zárkóztak fel a vendégek. (66-60) A negyed közepén is szoros volt az állás, de Shannon triplájával ismét el tudtunk szakadni a liláktól, az utolsó 4 percet 72-64-es állással kezdhettük meg. Cleanthony kétpontosa eldöntötte a mérkőzést az utolsó percben, megnyertük a 2019-es Morgen Ferdinánd Emléktornát!

Köszönjük minden szurkolónak, aki kilátogatott és bíztatott minket!