Annyi feszültség volt már...

2009.05.20, 14:08 Kosárlabda
 Annyi feszültség volt már a paksi első meccsen, hogy nem is csodálkozom, ez lett belőle… Botránnyal, idő előtt véget érő mérkőzésen nyertünk Szombathelyen, így ma – ki ne tudná – már a döntőbe jutás a cél. A söprés, a 3-0.Lássuk csak, hogyan jutottunk el idáig! Szerdán ránk ijesztett a bajnok. Egy perc alatt két trojka esett be. Ekkor ébredt az ASE, Gosa pontjaival előbb visszajöttek a mieink a meccsbe, majd 15-14-re már náluk volt az előny! A Falco azonban nem engedte el ellenfelét, fej-fej melletti csatát láthattunk. Aztán 31-25-nél megléphettünk volna, ám a gyűrűt bedeszkázták, semmi sem sikerült, a sárga−feketék meg köszönték szépen, 41-37-re megnyerték a félidőt. Na, sokáig nem örülhettek! Dzunic rendezte az öltözőben a sorokat, a csapat meg egy perc alatt egyenlített, majd fordított, és innen már nem volt visszaút a Szombathely számára. Fokozatosan nőtt a távolság, „Charley”, Mike és Nick Williams egymás felül-múlva repítette a mieinket. Örömkosárlabda volt ez a javából, s bár Kálmán és Ciric mindent megtett, egyszerűen kevesek voltak ellenünk!! A legnagyobb különbség a végére alakult ki, 16-tal eltenni a bajnokot, bizony nem semmi!De akkor még nem történt meglepetés, 1-0, és kész. Szombathelyen mostanában nem nyert vendégcsapat. Utoljára a feltámadó Dombóvár mért csapást a hazaiakra – még március 25-én. Egyébként is, idegenben nyerni a rájátszásban? Külön kategória, ahogyan az ASE is!! A januári edzőváltás óta 16-3 volt a győzelmi mutatónk szombatig, ami fantasztikus, trónkövetelőhöz méltó teljesítmény. A szombathelyi meccset is a hazaiak kezdték jobban, 7-2 után aztán ezúttal is elkapta a fonalat a Gosa és Williams húzta ASE: egy 10-s rohammal 15-14-ről 15-24 lett az állás. Az ekkor megszerzett előny a meccs további képét is meghatározta. A fórunk még a nagyszünetig tovább is nőtt (33-47), a Falco húzóemberei sem tudtak azzal mit kezdeni, hogy Williams nem ront dobást, és hogy Gosa 17 perc alatt jut el 20 pontig. Sajnos magasbedobónk ehhez a második félidőben egyetlen egységet sem tett hozzá, nem úgy Nick, aki 13 egységét éppen megduplázva a mezőny legeredményesebb kosarasa lett. Kellett is, mert más nem villogott, a 4. negyedben pedig feljött a Falco 79-81-re. Aztán jött Nick két büntetője, meg Johnson hármasa, és a balhé. 79-87-nél, fél perccel a vége előtt utat tört magának a felgyülemlett feszültség, egymásnak estek a felek, kapott az egyik bíró is a berohanó hazai drukkerektől. Az ASE nyert!Forrás: Ziccer 18. szám