Álmos kezdés után sebességet váltott a csapat

2011.03.05, 20:33 Kosárlabda
Többen jó teljesítményt nyújtottak.

33 pontos győzelmet aratott az Atomerőmű SE férfi kosárlabda csapata az élvonalbeli bajnokság 22. fordulójában. A Nyíregyháza ellen Horváth Imre együtteséből négyen, Sales, Vojvoda, Hodges és Pavlik dobtak 10 pont felett. Alaposan ráijesztett a sérülésektől és betegségektől sújtott Nyíregyháza a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztesre. A nyitó negyedben Savic tetszés szerint érte el a kosarakat, a vendégek jól védekeztek, az Atom nem találta a ritmust, így érthető, hogy 21:10-re megnyerte a kezdő 10 percet az NYKK. A folytatásban rendezte a sorokat az ASE, Savic is egyre fáradt, a különbség pedig fokozatosan csökkent. Sőt a 17. percben már a hazai piros kékek tartottak előrébb, és a vezetést többé már nem is engedte ki kezéből Horváth Imre alakulata. A nagyszünetben már 39:33-at mutatott az eredményjelző tábla, a meccs ezen szakaszában Vojvoda és Hodges szállította a pontokat a vendéglátóknál. A fordulást követően sem változott sokat a játék képe, az Atom ott folytatta, ahol a második etapban abbahagyta, míg a vizitálóknál Djogo és Siska próbált felnőni Savichoz. A harmadik negyedben újabb 10 egységet tett közé az ASE, így megnyugtató előny birtokában várhatta a hazai egylet az utolsó periódust. Melyben végképp megadta magát Ferenczi Tamás gárdája, így a paksi fiatalok is pályára kerülhettek. Körtélyesi, Kovács, Morgen és Tóth Péter is ponterősen kosarazott, a záró felvonást 17-tel, az összecsapást pedig végül 33 ponttal nyerte az Atomváros csapata. Atomerőmű SE- Marso-Vagép Nyíregyháza 95:62. A találkozót a Paksi Kistérségi Televízióban 03.06.-án vasárnap 19 órától és 03.08.-án kedden 17.30-tól felvételről láthatják.

Cserék: Nagy K. 7, Polyák 2, Pavlovics -, Varga M. -, Czinger 2, Jakab 2,

Horváth Imre: Nehezen indult a találkozó, de a második negyedtől már mi uraltuk a meccset, a több sebből vérző Nyíregyháza ellen. Örülök a több jó egyéni teljesítménynek, remélem hogy ez a továbbiakban még jobb csapatmunkával párosul.

Ferenczi Tamás: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, úgy érzem sikerült ráijesztenünk a paksi csapatra. A második negyedben taktikai hibákat követtünk el, nem állítottuk meg a gyors indításokat, és könnyű hárompontosakat kaptunk. Az utolsó negyed utolsó négy percében megmutattuk a szakértő paksi közönségnek a „jövőnket”.