Az alapszakasz utolsó hazai találkozóját magabiztosan nyerte meg az ASE

2009.04.17, 21:26 Kosárlabda
Dzunics edzőnek és Panta Istvánnak érzelmektől sem volt mentes a szerdai találkozó, hiszen mindketten Kaposváron kezdték a szezont. Előbb a játékos, majd a vezető edző érkezett Paksra. Az alapszakasz utolsó hazai meccsén a somogyi alakulat látogatott a Gesztenyés útra. Krivasevics edző és játékosai biztosan az alsó házban folytatják a rájátszást, ezért már csak egy légiós volt keretükben a fiatalok mellett. A paksiaknál Gulyás már edz, de még nem játszott és a vendégeknél is voltak hiányzók. Négy amerikai egy magyar a négy magyar egy amerikai ellen, így indult az évekkel ezelőtt még rangadónak számító ASE-Kaposvár találkozó. Gyorsan döntésre vitte a dolgot a Williams és Gosa pontjai által támogatott hazai csapat, az első negyedben tízzel a félidőben már tizenhattal tartottak előbbre a fehér mezesek. Kiss Zsolt három triplát dobott a második negyedben, Pantával versenyeztek aki ekkor kettő sikeres kinti dobásnál tartott. Az utolsó tíz perc előtt már 30 pont volt a különbség a csapatok között. Az utolsó negyed Panta-show-t hozott. Az eddig kevesebb lehetőséghez jutó játékos 12 pontot dobott a záró felvonásban, ő szerezte a hazaiak 100. pontját és 22 ponttal fejezte be a találkozót. A dobások értékesítésénél mutatkozott a legnagyobb eltérés a két csapat között, a vendégek 27%-al, míg a paksiak dobásaik majd 60%-át értékesítették és nyertek 100-57-re. Dzunics Braniszlav dicsérte csapatát, nemcsak a szerdai hanem az elmúlt hónapok teljesítményéért is.Dzunics Braniszlav, az ASE trénere{mp3}090417_dzunics{/mp3}Krivasevics Dragoljub fiatal csapata gyenge dobóteljesítményét hangsúlyozta ki a meccs utáni interjújában.Krivasevics Dragoljub, a Kaposvár edzője{mp3}090417_krivasevics{/mp3}Panta István 22 perc alatt 22 pontot dobott. A találkozó egyik üde színfoltját az ő játéka jelentette a paksi szurkolók a meccs végén éltették a paksi 5-öst, akinek lőlapja magáért beszél. 70 %-kal dobott a mezőnyből. Nyilatkozatában már kitért a Kecskeméti vendégszereplésre is.Panta István, a mezőny legjobbja{mp3}090417_panta{/mp3}Az alapszakasz utolsó fellépése vár a paksiakra holnap. Az összes bajnoki találkozót egységesen 18 órától rendezik. Kecskeméten nehéz dolga lesz az ASE-nak, de az már biztos, hazai pályán kezdi a kieséses szakasz első párosítását. Dzunics Braniszlav, az ASE trénere{mp3}090417_dzunics_kecskemet{/mp3}Jól teszik ezt a paksi fiúk, de azért nézzük meg milyen eshetőségek jöhetnek számításba. Ha nyer a Paks Kecskeméten, biztosan második, ha veszít és nyer az Albacomp Debrecenben harmadik. Kivel kerül össze - na ez egy kicsit bonyolultabb... Ezzel várjuk meg a szombat estét, hiszen a variációk széles skálán mozognak. A negyedik Zalaegerszegtől a nyolcadik Sopronig bárki lehet a paksiak ellenfele. Lami-Véd-Körmend - Falco KC 18:00 DEKE - Albacomp 18:00 EnterNet-NTE Hegyvidék - Szolnoki Olaj 18:00 Kaposvári KK - Planet Leasing DKC 18:00 Zalakerámia-ZTE KK - PVSK - PANNONPOWER 18:00 Univer KSE - Atomerőmű SE 18:00 Soproni sÖrdögök - Marso-Vagép NYKK 18:00 Forrás: Fortuna Rádió