A vége sima lett

2013.10.13, 17:05 Kosárlabda

Harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapata. Vasárnap a Kaposvárt 97:73-ra győzték le a piros kékek, így továbbra is a bajnoki táblázat első helyén állnak.

A veretlen és a nyeretlen csapatok csatáján a Gesztenyés úti sportcsarnokban a házigazda Atomerőmű SE színtiszta magyar kezdő ötössel lépett parkettre a Kaposvári KK ellen. A nyitó negyedben sokáig a látogató vezetett, de folyamatosan ott lihegett riválisa nyakán az ASE. A küzdelmes periódus végén azonban fordított a hazai egylet, így 22:18-at mutatott a tábla a lefújáskor. A paksiak közül Tóth Ádám, a vendégektől Hendlein teljesítménye dicsérhető. A folytatásban „helyre állt a világ rendje”. Három perc sem kellett és az Atom már 14 egységgel meglépett. Fekete Ádám időkérései használtak, bár a kék fehérek sokszor csak szabálytalanságok árán tudták megállítani a piros kékeket. Körtélyesi, Kovács Ákos és az új szerzemény Summers szállította a pontokat ekkor a vendéglátóknak. A túloldalon továbbra is csak Hendlein volt elemében. A nagyszünetben 50:36 állt az eredményjelzőn.

A térfélcsere után jobban kezdett a KKK, de az Atom összekapta magát, így ismét megnyugtató különbség lett a felek között. Jones és Baki megmozdulásai voltak emlékezetesek ebből a periódusból a hazaiaknál, míg odaát Fodor és Hinnant tette a legjobban a dolgát. A záró felvonásban a zónavédekezés sokáig jól működött Fekete Ádám csapatánál, Dzunics legényei nem találták a ritmust. A Kaposvár felzárkózott, a negyed felénél úgy tűnt kiélezett végjáték is következhet. Az ASE azonban nem így gondolta, megrázta magát, és állva hagyta ellenfelét és végül 24 ponttal győzött. A vendégektől Fodor és Hendlein volt a legjobb, a piros kékeknél pedig Körtélyesi, Vaughn és Kovács Ákos is egyaránt 15 ponttal zárt. A végeredmény: Atomerőmű SE- Kaposvári KK 97:73

Az Atomerőmű SE a követező fordulóban Szombathelyen vendégszerepel, a mérkőzést október 19-én szombaton 18 órakor rendezik.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK
97-73
(22-18, 28-18, 22-21, 25-16)
ASE Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Kapitány, Gál, Tőzsér (Várhalmi)

Atomerőmű SE: KOVÁCS 15/6, Medve 3/3, KÖRTÉLYESI 15, Szabó 8, Tóth 10 Csere: VAUGHN 15/6, JONES 12, Summers 6, Eilingsfeld 7, Baki 6/6

Kaposvári KK: Hinnant 9, FODOR 18/12, Puljko 8/3, HENDLEIN 17/3, Dávid 4 Csere: Jancikin 8/6, Pesic 6, Kiss 2, Kovács 1

Kipontózódott: Dávid (36.)

Branislav Dzunic: Branislav Dzunic: Hangulatos meccset játszottunk. Volt pár kevésbé jó periódusunk. Az utolsó negyed hajrájában megtörtük ellenfelünk ellenállását, és ezzel megnyertük a mérkőzést.

Fekete Ádám: Fekete Ádám: Az utolsó percekben kijött a különbség a két csapat között. A Paks rotációjával nem tudtuk felvenni a versenyt. Örömteli, hogy a Paksnak szinte végig kulcsjátékosaira kellett támaszkodnia.