Idegörlő szünet után folytattuk a meccset.

ASE: Kovács -, Capers 6, Valerio-Bodon 7/3, Lóránt 11/3, Jackson 7
Cserék: Paige 12/6, Shepard 8, Kis -, Eilingsfeld 12, Gulyás -, Pupp 3/3, Velkey 3

Szedeák: Kerpel-Fronius G. 5/3, Govens 13/3, Brown 18/6, Dzeletovics 13/3, Dickey 16
Cserék: Keller 3/3, Kerpel-Fronius B. 14/9, Bognár 7/3, Mayer 3/3, Olasz -, Polányi -, Balogh -

A feldobás után a Szeged vezethette az első támadást, amiből Govens szerzett kosarat, erre Lóránt Péter válaszolt a mi oldalunkon, majd Valerio-Bodon Vincent és Kevin Capers is eredményes volt. Remek energiával kezdtünk, de a Szeged is fel volt tüzelve, Dickey és Govens elszántan vezették a vendégek támadásait, 4 perc után át is vették a vezetést. (9-15) Dzunic mester időkérése után egészpályán kezdtek el védekezni Dickeyék, ezzel még nagyobb nyomást helyeztek a csapatra, aminek az eredménye 10 pontos előny lett a javukra. (9-19) Hosszú kosárcsend után Lóránt Péter talált be, de a Szegednek erre is volt válasza Zach Brown személyében. Jaysean Paige büntetőivel és triplájával ismét visszajöttünk a meccsbe, az amerikai játékosunk új lendületet adott a csapatnak. Jackson küzdött hatalmasat a palánk alatt, majd Eilingsfeld pöcizett vissza egy labdát, egy remek védekezés után az utolsó támadást mi indítottuk, Jackson az utolsó másodpercben dobta be a kettest, ezzel 22-24 lett az első negyed.

A második negyed elején a heves esőzés hatására beázott a csarnokunk, a tetőszerkezet nem bírta ki a nyárra betervezett felújításig. Közel másfél órát állt a mérkőzés, végül az eső elállt és a mérkőzés ellenőre a szövetséggel egyeztetve arra a döntésre jutottak, hogy le kell játszanunk a mérkőzést, így a találkozó 20:30-kor folytatódott. Eilingsfeld kosarával kezdtük a hosszú szünet után a második negyedet, Dickey válaszolt erre, majd Brown kétszer talált be, ezután még egy gyorsindításból Kerpel-Fronius volt eredményes, ismét a Szeged uralta a mérkőzést. (24-32) Paige percei következtek, először nehéz helyzetből zsákolt egyet, majd emberről dobott egy tempót és egy triplát, ezzel próbáltunk faragni a hátrányunkból, de a Szegednek mindig volt válasza a kosarainkra. 0-7-es rohanást mért ránk a Szeged, ezzel tovább tudták növelni az előnyüket. (40-56)

Dickey kosarával indult a harmadik negyed, majd négyszer adtuk el a labdát, ráadásul Justin Jackson technikai hibát is kapott, teljesen szétestünk, ekkor már hússzal ment a Szeged. A harmadik negyedet 54-78-as állással zártuk.

Vincent triplája nyitotta az utolsó 10 percet, de továbbra is hatalmas nyomás alatt, frusztráltan játszottunk. A Szedeák tovább menetelt előre és magabiztosan, óriási nyerni akarással húzták be a második meccset.

A következő találkozót idegenben április 23-án, pénteken fogjuk játszani, 18:00-kor.