2007/2008 - 23. forduló

2008.03.29, 10:52 Kosárlabda
Férfi NB I: 2008. március 29., szombat, 23. forduló Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE 78-59 (28-15, 19-18, 24-11, 7-15). Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Papp, Cziffra, Pálla. OLAJ KK: KELLEY 18/12, Cziczás, HOLLINS 22/6, SABALIAUSKAS 9/6, GÓBI 4. Csere: MOLNÁR A. 16/12, JURKUNAS 5/3, Harazin 2, Cseh Gy. 2, Tóth V., Szabó P. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Tasnádi Zoltán. ATOMERŐMŰ SE: Mészáros Z. 7, Murry 5/3, Kiss Zs., HORVÁTH Z. 13/6, Csaplár-Nagy E. 7/3. Csere: Toroman 3/3, Gulyás 5, Panta 2, STEVENSON 17. Vezetőedző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-6, 8. p.: 20-12, 14. p.: 34-25, 18. p.: 47-28, 24. p.: 53-39, 28. p.: 63-40, 35. p.: 74-50. Kipontozódott: Hollins (38.). Megszakadt a jó sorozat Hét győztes mérkőzés után szenvedett vereséget az Atomerőmű SE a férfi kosárlabda NB I-ben: a paksiak Szolnokon kaptak ki 19 ponttal, de összevetésben jobban állnak a Tisza-partiaknál. Az alapszakasz utolsó, hazai meccsét játsszotta az Olaj, melyen hosszú idő után ismét szerepelhetett Andrius Jurkunas. Bizony kellett is litván center, hiszen nélküle finoman szólva is foghíjas volt mostanság a piros-feketék játéka. A vendég atomvárosiak viszont a bokasérüléséből felépült Gulyás Róberttel soraikban várták a felek számára egyaránt fontos mérkőzésre. Csaplár-Nagy triplája nyitotta meg a pontok sorát, majd az Olaj ellentámadását követően a center velerúgott Cziczásba, aki ezért orvosi ápolásra szorult. Cziczás helyére Molnár érkezett, aki duplával mutatkozott be. A folytatásban nagyon beindult az Olaj, Hollinsot nem tudták tartani a paksiak, az amerikai játékos 17 pontot dobott az első negyedben. Mellette Kelley és Molnár sem maradt adós a pontokkal, így biztosan vezetett az Olaj a nehezen magára találó Paks ellen. A második negyedben Toroman szépített, majd letámadással kísérletezett az ASE. Némi zavar után azonban az Olaj összeszedte magát, és aközönség által éltetett Jurkunas vezérletével és Kelley ponterős játékával tovább tartották előnyüket a hazaiak. A szünet után is nagy offenzívát indított a szolnoki gárda, ebben az időszakban szinte minden sikerült Kelleyéknek, míg a vendég oldal tétlen szemlélője volt a Tisza-partiak remeklésének. A záró negyedben zónára tértek át a vendégek, az Olaj pedig elkapkodta támadásait, ezért nem lett nagyobb a felek közötti különbség. Meglepő, de megérdemelt sima Olaj-siker született. A Szolnok tehát 19 ponttal nyert, de miután a paksi találkozót 35 ponttal nyerte meg az Atomerőmű, összevetésben jobban áll riválisánál. Azaz, ha az alapszakasz végén azonos ponttal végeznek a felek, az Atom megelőzi riválisát. Pór Péter: - Azt mondtam az öltözőben a fiúknak, és, amit a labdarúgóknak is üzenek: ez férfi munka volt! Sabáli Balázs: - Ennyi hibával és eladott labdával még egy gyengébb képességű csapatot sem lehet legyőzni, nem hogy egy Szolnokot, hazai pályán. Webszemle: Megszakadt a jó sorozat - Tolnai Népújság online - .... Feltámadt poraiból a bajnok: sima paksi vereség - olajkk.szoljon.hu - ....