2006/2007 - 8. forduló

2006.11.25, 12:09 Kosárlabda
Férfi NB I: 2006. november 25., 8. forduló Sok hibával játszott az ASE A kosárlabda NB I szombati játéknapján mindkét Tolna megyei csapat vesztesen hagyta el a pályát. Kaposvári KK-Atomerőmű SE 80-72 (18-17, 21-15, 21-19, 22-21). Kaposvár, 1200 néző. V: Bodnár, Szilas, Makovski. Kaposvár: PHILLIPS (17), UHEGWU (12), Szőke (11/3), Hendlein (12/3), Dávid (10). Csere: Csirke (8/6), Kiss K. (-), Filipovics (5), Kasza (5/3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Atomerőmű SE: Mészáros Z., (11/9), KISS Zs. (18/15), Sommerville (10), HORVÁTH Z. (16/6), Czigler (5). Csere: Josipovic (-), Pavlík (10/6), Panta (-), Lőrincz (2). Vezetőedző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-0, 8. p.: 11-14, 12. p.: 18-17, 16. p.: 27-21, 23. p.: 42-37, 26. p.: 52-45, 33. p.: 65-56, 38. p.: 71-63. Kipontozódott: Szőke (39. p.), ill. Mészáros Z. (39. p.). A nyolcadik forduló záró találkozóját vívták a felek. Már előzetesen is rangadónak volt minősíthető az összecsapás, annál is inkább, mert a kaposváriaktól a liga versenybizottsága - a szövetség felé lévő tartozás miatt - egy bajnoki pontot levont. Az érthető okokból a főleg centertámadásokat erőltető ASE Kiss Zs. két triplájával még egyenlített a találkozó elején, Czigler remekül használta ki magasságát a palánk alatt, és sorra blokkolta a közeli kaposvári kísérleteket. A második negyed elején aztán Phillips percei következtek, de társai nem igazán jelentettek veszélyt a paksi gyűrűre. Mindkét együttes rengeteg hibával kosárlabdázott, egymást múlták alul a játékosok. A csereként érkező Kasza aztán öt pontot hozott össze egy perc alatt, Filipovics pedig beállította a félidő 37-32-es eredményét. A nagyszünet után Uhegwu hiába dobott pontot labdalopása után, a következő támadás után elrontott dobásából triplát kapott csapata. Feltűnően enervált voltak a hazaik, a kimaradt helyzetek után Sommerville büntetőivel ismét egyenlített a Paks. Kasza és Szőke vezényletével indított újabb rohamot a Kaposvár, amely az utolsó negyedet 58-51-es vezetésről kezdhette. Hendlein szép villanása után már tucatnyival tartottak előrébb a hazaiak, s ha nehezen is, de ezúttal a végjáték is a somogyiak kedve szerint alakult. Dzunics Braniszlav: - Nem mindennapi dolog megverni a bajnokot, de azt hiszem ezzel a játékkal rászolgáltunk erre a nagyon értékes győzelemre. Zsoldos András: - A roppant lelkesen játszó Kaposvár gyakorlatilag megérdemelten nyert. Nagyon sokat hibáztunk, így nem tudtunk olyan teljesítményt nyújtani, hogy ezt megakadályozzuk. Webszemle: Férfikosár online - .... Tolnai Népújság online - Sok hibával játszott az ASE - ....