2006 - elődöntő - 1. mérkőzés

2006.05.17, 14:28 Kosárlabda
2006.05.17. Férfi NB I. - 1. mérkőzés Őrzi jó formáját a címvédő Egységes játékkal, jó védekezéssel nyert az Atom Medgyesy Ferenc Kitűnően kezdte a bajnoki elődöntőt az Atomerőmű SE élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata: a paksiak saját közönségük előtt magabiztosan, 20 ponttal verték a Körmendet. Atomerőmű SE–Lami-Véd Körmend 88–68 (17–8, 19–18, 29–15, 23–27). Paks, 1400 néző. V: Hartyáni, Benczur, Papp. ASE: Mészáros (–), MONROE (18/9), GRIZZARD (6), Djogo (11/6), HORVÁTH Z. (12). Csere: Pavlík (12/6), Czigler (11), Kiss Zs. (6/6), PANTA (9/3), Lőrincz (3). Vezetőedző: Zsoldos András. Körmend: Archie (10/6), Fe-rencz (2), Hunter (2), Mujanovics (5), LOPATKA (18/3). Csere: Vavra P. (6/3), TRUMMER (14/12), Kutasi (11/6), Érsek (–), Szlávik (–). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 5. perc: 9–2, 9. p.: 13–7, 15. p.: 27–13, 18. p.: 31–21, 22. p.: 41–26, 26. p.: 53–32, 33. p.: 70–48, 38. p.: 83–61. Kipontozódott: Mujanovics (26.). Két ziccert, majd két büntetőt is elhibázott Lopatka, miközben Horváth közelről, Djogo távolról talált be, vagyis a házigazda kezdett jobban (5–2). Három percig nem változott az eredmény, majd ismét a paksiak voltak eredményesek, miközben a Körmend megrekedt két egységnél. Mindez az atomosok védekezését dicsérte, sőt a támadólepattanók többségét is Horváthék szerezték meg. A 8. perc végén Lopatka duplázta meg a vasi pontok számát, majd Trummer toldotta meg egy hármassal, de jött Monroe, és 17–7-re módosította az állást. Kimaradt támadásokkal indult a második negyed, majd Kiss Zs. vágott be egy távolit. Ismét tíz egységre hízott a hazai előny, majd a 15. percre ez tovább gyarapodott (27–13). A vendégeknél Lopatka igyekezett, ám egyedül kevés volt a vasárnapihoz hasonlóan egységes és igen motivált ASE ellen. A nagyszünet után sem lazított a címvédő, négy perc alatt 9–2-es rohamot vezettek Monroék, Mujanovics technikaija után pedig először tátongott 20 pontnyi szakadék a két gárda között. Továbbra sem talált fogást a Körmend a hazaiakon, a máskor oly hatásos fegyvernek bizonyuló távoli dobások ezúttal nem „sültek”. A záró etapot aztán már könnyedén, de nem könnyelműen vette az Atom. Ebben a szakaszban már bejöttek a hazai triplák is, miközben az atomos cserék Panta vezérletével őrizték az előnyt, így az alapszakaszbeli két vereség után a paksiak ezúttal könnyedén intézték el a vasiakat. Zsoldos András: – Három negyeden át jól védekeztünk, és bedobtuk, amit kellett. Ma bebizonyítottuk, hogy le tudjuk győzni a Körmendet, de sok van még hátra a párharcból. A három győzelemig tartó párharc állása: 1–0 az ASE javára. A következő mérkőzést szombaton 18 órakor rendezik Körmenden. ASE - Körmend statisztika ...