2006 - döntő - 3. mérkőzés képriporttal

2006.06.06, 14:31 Kosárlabda
2006.06.06. Férfi NB I. - 3. mérkőzésMegvédte címét az Atomerőmű a férfi kosárlabda-bajnokságban.A paksiak a finálé harmadik mérkőzésén hazai pályán fogadták az Albacompot, és 92-78-as sikerüknek köszönhetően 3-0-ra nyerték a három győzelemig tartó párharcot.Foci után kosarasünnep PaksonMegvédte bajnoki elsőségét az Atomerőmű SE férfi együtteseFekete L., Medgyesy F.Megvédte bajnoki címét az Atomerőmű SE férfi kosárlabdacsapata, miután a bajnoki döntő harmadik összecsapásán is legyőzte az Albacompot.Atomerőmű SE–Albacomp 92–78 (23–18, 16–27, 25–15, 28–18).Paks, 1400 néző. V: Földházi, Ádám, Hegedüs.ASE: MÉSZÁROS Z. (16/6), MONROE (22/9), GRIZZARD (16/3), Djogo (1), Czigler (9). Csere: HORVÁTH Z. (13), PAVLÍK (15/9), Kiss Zs. (–). Vezetőedző: Zsoldos András.Albacomp: Nisavics (5/3), Spivey (–), HORVÁTH Á. (18/12), FLOWERS (25), Bencze Z. (6). Csere: Kámán (8/6), GÓBI (16/3), Brolih (–). Vezetőedző: Fodor Péter. Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–6, 9. p.: 19–14, 12. p.: 24–26, 18. p.: 29–36, 23. p.: 47–47, 27. p.: 54–51, 33. p.: 71–63, 36. p.: 75–71, 39. p.: 81–74. Kipontozódott: Kámán (36.). A tétnek megfelelően mindkét gárda idegesen, sok hibával kezdett, öt perc elteltével mindössze 9 pontig jutottak a felek. Zsoldos edző kettőt cserélt, Mészáros és Monroe vágott be egy-egy triplát, s mindjárt helyreállt a rend. A 8. perc elején Czigler egy ütközésnél rázuhant a kezére, így le kellett cserélni a paksi centert. Óriás azért maradt így is a pályán: Pavlík, aki mindjárt az első távoli kísérletét pontokra váltotta, no meg Monroe, aki kétszer is emberrel együtt talált a gyűrűbe.A második tíz percre visszatért Czigler, ám Horváth Á. és Flowers kosaraival egy 8–1-es rohammal fordított az Alba (12. p.: 24–26). Pavlík második triplája ugyan ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz, ám ez csak átmeneti állapot volt. Az ASE egyszerűen kiesett a ritmusból, eladott labdák után pedig a fehérváriak büntettek. A gond komolyságát jelezte, hogy Zsoldos mester három percen belül kétszer is időt kért, ám valahogy nem ment az Atomnak. Monroe pontjaival ugyan 36–37-re feljött a címvédő, ám a kinti dobókról újra és újra elfeledkeztek a hazaiak. Fordulás után nem telt el három perc, s egyenlített az Atom. Köszönhetően a két „öreg”, Czigler és Mészáros remeklésének. A fehérvári gárda mintha az öltözőben maradt volna, Fodor Péter időkéréssel igyekezett felrázni tanítványait. Nagy versenyfutás kezdődött, melyben 29 percnyi játék után még döntetlenre álltak a felek (52–59). A zárófelvonásban Monroe és Mészáros kosaraival tíz ponttal megléptek a hazaiak (75–65), ám Kámán két triplája és Flowers közelije után minimálisra csökkent a különbség (75–74).Horváth Z. kosara adott új lendületet a Paksnak, melyben a végén Pavlík és Monroe mutatott néhány extrát, így egy perccel a vége előtt már bajnokcsapatot ünnepelt a csarnok közönsége. A műsorközlő ingyen sörrel kecsegtette az ünnepelni vágyókat, mégsem mozdult senki, hiszen a parketten Magyarország legjobb férfi kosárlabdacsapata ünnepelt.Így látta a döntő harmadik összecsapását a két együttes mestereZsoldos András: – A tavalyi bajnoki cím elnyerésekor már hangsúlyoztam, egy címet sokkal nehezebb megvédeni, mint megnyerni. Ugyanezt említhetem most is, hiszen nagyon nehéz volt a három-nulla ellenére is. Az Albacomp jó ellenfélnek bizonyult. Természetesen nagyon örülök az újabb elsőségnek és gratulálok is csapatom valamennyi játlékosának. Ezen ünnepi pillanatban külön köszönettel tartozom családomnak, akik óriási segítséget nyújtanak munkámban. Fodor Péter: – Az első félidőben jól teljesítettünk, különösen a második negyedben ment a szekér. A folytatásban már nem voltunk elég türelmesek, így egyre többet hibáztunk. Ennek ellenére a második félidőben többször is sikerült talpra állnunk, de a végén nem volt esélyünk. Gratulálok az ASE bajnoki címéhez.AranyszavakHorváth Zoltán: – A kupagyőzelem nem sikerült, de ma már elmondhatom, hogy magyar bajnok vagyok. Óriási öröm ez, bár még igazán fel sem fogtam. Azt hiszem, az első mérkőzésen aratott győzelmünk már előrevetítette végső sikerünket. Mészáros Zalán: – A csapatkapitánynak példát kell mutatnia, hiszen vannak olyan játékosaink, akiknek ez az első bajnoki elsőségük. Nekem ez volt a hetedik aranyam, de ezt nem lehet megunni. Nagyon örülök, úgy gondolom, rá is szolgáltunk. Jan Pavlík: – Második évem és második aranyérmem az ASE csapatával. Mindkettő egyformán szép, ám miután a bajnoki címet megvédeni mindig nehezebb, ezért ezt a mostanit értékesebbnek érzem. Az elődöntőtől jól játszottunk, megérdemelten lettünk újra bajnokok.ASE - Albacomp statisztika ... Foci után kosarasünnep Pakson - Tolnai Népújság online ....Rajt-cél győzelmet arattak a paksiak a bajnokságban - Tolnai Népújság online ....Ismét bajnok lett a Zsoldos-csapat - Nemzeti Sport online oldalán ....A bajnokság végeredménye:1. Atomerőmű SE 2. Albacomp 3. Lami-Véd Körmend 4. PVSK-Pécs Expo 5. Debreceni Vadkakasok 6. Univer KSE 7. Kaposvári KK 8. Szolnoki Olaj 9. Soproni sÖrdögök 10. Nyíregyházi KK 11. Falco KC-Szombathely 12. ZTE KK 13. Dombóvár KC 14. MAFC-ÚjbudaFotóalbumFényképeket készítette: Wollner Pál{morfeo 13}