2006 - döntő - 1. mérkőzés

2006.05.31, 14:30 Kosárlabda
2006.05.31. Férfi NB I. - 1. mérkőzésMagyar Bajnokság - DöntőAtomerőmű SE - Albacomp 83-68 (23-13, 17-16, 22-16, 21-23)A Paks hazai pályán 83-68-ra nyert az Albacomp ellen a férfi kosárlabda NB I döntőjének első mérkőzésén.Az első lépést megtettékAz Atomerőmű kihasználta a hazai pálya előnyétMedgyesy FerencAz Atomerőmű szerzett előnyt a férfi kosárlabda-bajnokság három győzelemig tartó döntőjében.Atomerőmű SE–Albacomp 83–68 (23–13, 17–16, 22–16, 21–23).Paks, 1200 néző. V: Bodnár, Benczúr, Pálla.ASE: Mészáros (–), MONROE (15), Grizzard (9/3), Djogo (8/6), CZIGLER (9). Csere: HORVÁTH Z. (15/3), PAVLÍK (15/9), Kiss Zs. (8/6), Panta (4), Lőrincz (–). Vezetőedző: Zsoldos András.Albacomp: Nisavics (2), SPIVEY (12/6), Horváth Á. (9/3), Flo-wers (3), BENCZE Z. (13). Csere: KÁMÁN (10), Brolih (6/6), Góbi (–), Bódi (4), Wittmann (9/3). Vezetőedző: Fodor Péter. Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–3, 7. p.: 16–9, 15. p.: 32–21, 24. p.: 49–35, 28. p.: 55–40, 34. p.: 78–53, 38. p.: 85–60. Kipontozódott: Spivey (35.), Pavlík (38.), Flowers (38.). Czigler parádés hát mögötti gólpasszával és lepettanó-szerzésével nyitott a bajnoki címvédő, majd Grizzard varászolt: a gyűrűnek háttal álva húzta be a labdát. Jól kezdett az ASE. Ezt támasztotta alá az is, hogy Fodor Péter három és fél perc után maga köré gyűjtötte övéit, majd cserélt is: Kámánt hozta be, aki rögtön egy duplával köszönt be. Ennek ellenére is jól, agresszíven védekeztek a hazaiak, ez pedig vezetést is eredményezett – persze segített ebben Djogo két triplája, valamint Czigler és Grizzard pontjai is. No meg Pavlík távolija a negyed utolsó percében, amely 23–13-as paksi előnyt jelentett. A második negyed elején némi kapkodás, zavar jelentkezett a hazaiak játékában, biztosnak tűnő helyzetek maradtak ki, Brolih és Kámán révén 25–18-ra zárkózott fel az Alba. Az etap felénél azonban már ismét tíz pont felett volt a különbség (32–21), Pavlík és megint csak Czigler lendített csapatán. A paksi center a pontok mellett a lepattanógyűjtésben is eredményes volt. Fiatalabb társa, Horváth Z. is igyekezett, nyolc ponttal zárta a félidőt – közte egy látványos egykezes zsákolással. Tizenegy pontos hátránnyal kezdte a második felvonást az Albacomp, ebből – első mezőnytalálatával – Spivey faragott le hármat, ám Grizzard hamar válaszolt, ugyancsak távolról. Monroenak viszont nem mentek a dobások ebben a szakaszban. A társak azonban pótolták hiányzó pontjait, uralta a pályát az Atom, Zsoldos András csapata az ellenfél minden felzárkózási kísérletét visszaverte, s a harmadik negyed közepén már 49–35-re vezetett. A különbség csak pillanatokra csökkent, támadásban és védekezésben egyaránt ellenfele fölé nőtt a címvédő. Szinte észrevétlenül Monroe is hozta a pontokat, Czigler uralta a palánkok környékét, a harmadik negyed utolsó percében Kiss Zs. szép találata már húszpontos hazai előnyt jelentett (62–42). A záró felvonásra sem változott a játék képe, ha csak annyit nem, hogy még jobban elhúzott az ASE. A pihenőt kapó Czigler helyett Horváth Z. szedte a lepattanókat, a végére belejött Monroe révén a pontok sem maradtak el, s az utolsó percekben már a könnyed paksi játszadozás is belefért. Így aztán a bajnoki döntő első mérkőzését végig vezetve, magabiztosan nyerte a címvédő ASE. A szakvezetők mondták Zsoldos András: – Próbáltunk nagy hangsúlyt fektetni a védekezésre, s ez meg is látszott játékunkon. Úgy érzem, megérdemelten, biztosan nyertünk, bár a különbség nemigen számít. A lényeg, hogy megvan az első győzelmünk. Ha támadásban tovább tudunk javulni, idegenben is nyerhetünk. Fodor Péter: – Hiába játszottunk az elején türelmesen, kimaradtak a helyzetek, ilyen gyenge dobóteljesítménnyel nem lehet nyerni Pakson. A harmadik negyedtől eldőlt a mérkőzés, megérdemelten győzött a Paks, de Fehérváron egy másik mérkőzés következik.ASE - Albacomp statisztika ... Az első lépést megtették - Tolnai Népújság online ....Az Atomerőmű nyerte a kosárdöntő első meccsét - Origo online oldalán .... Czigler László Székesfehérváron is nyerni szeretne - Tolnai Népújság online ....Kezdődik az aranycsata - Tolnai Népújság online ....