2006 - 5. mérkőzés

2006.05.14, 14:27 Kosárlabda
Igazi arcát mutatta az Atom Medgyesy Ferenc A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének ötödik felvonásán 36 pontos különbséggel nyert az Atomerőmű SE a Szolnok ellen, s ezzel biztosította helyét a négy között, ahol a Körmenddel találkozik. Atomerőmű SE–Szolnoki Olaj 101–65 (21–3, 27–22, 25–19, 28–21) Paks, 1400 néző. V: Hartyáni, Kóthay, Papp P. ASE: MÉSZÁROS (11), MONROE (17/6), Grizzard (10), Djogo (5), CZIGLER (13). Csere: HORVÁTH Z. (16), Pavlík (11/3), Kiss Zs. (3/3), PANTA (15/6), Lőrincz (–). Edző: Zsoldos András. Szolnok: Kelley (11/3), Cziczás (–), Sabaliauskas (11), Jurkunas (4/3), Fülöp (6). Csere: PUSKÁS (12), Kurasov (4), HARAZIN (17), Tóth V. (–), Rezák (–). Edző: Pór Péter. Az eredmény alakulása: 4. perc: 11–1, 8. p.: 17–3, 13. p.: 30–7, 17. p.: 40–17, 23. p.: 56–31, 28. p.: 68–38, 34. p.: 81–51, 39. p.: 94–61. Kipontozódott: Harazin (31.), Jurkunas (33.). A hazaiak kezdtek jobban, és bő két perc elteltével 8–0-ra léptek meg Grizzard vezérlésével. A szolnoki időkérés sem törte meg a paksiak lendületét, akik kiválóan, nagy szívvel védekeztek. A negyed felénél tíz ponttal (13–3) vezettek az atomosok, akik látványosan és eredményesen támadtak. A második felvonásban is száguldott az Atom, és szebbnél szebb kosarakkal növelte előnyét, a 13. perben már 30–7 állt a táblán. A szünet előtti percekben az addigi fegyelmezett védvonalak fellazultak. Ezt hazai oldalon Pavlík, a vendégeknél Harazin váltotta pontokra. A dobópárbaj további látványosságot igen, érdemi változást nem hozott a meccsbe. A fordulás után is hiába próbálta fokozni az iramot a Szolnok, a paksiaknak mindenre volt válaszuk. Horváth Zoltán például zsinórban tíz pontot termelt, Monroe triplája után pedig már harminc egységgel vezetett a bajnok (68–38). A vendégek nehezen viselték a paksiak örömjátékát, sok volt a szabálytalanság, a felesleges keménykedés. Az ötödik találkozót óriási fölénnyel, a párharcot 3–2-re nyerte a címvédő. Zsoldos András: – El kezdtünk küzdeni, harcolni, és végre olyan mentalitással játszottunk, mint amilyen a rájátszásban kell. Ez az alap, a taktika csak ezután következhet. Igazi arcát mutatta az Atom - Tolnai Népújság online oldalán.... Eddig tartott a szolnoki csoda - Nemzeti Sport online oldalán ... Elődöntős az Atomerőmű is - - Sportfórum online oldalán .... Elcsúszott az Olaj - Samsungsport online oldalán ... ASE - Szolnoki Olaj statisztika ...