2006 - 4. mérkőzés

2006.05.12, 14:25 Kosárlabda
Túlórára kényszerül az ASE Ötödször is egymásnak feszül az Atom és az Olaj Schmidt Ferenc Másodszor sem tudta legyőzni idegenben az Atomerőmű SE a Szolnokot, így a két csapat vasárnap immár ötödször feszül egymásnak az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjében. Szolnoki Olaj–Atomerőmű SE 74–69 (24–21, 13–12, 19–15, 18–21). Szolnok, 2300 néző. V: Benczúr, Bognár, Szilasi. Szolnok: CZICZÁS (15/6), KELLEY (20), Sabaliauskas (7), JURKUNAS (12/12), Kurasov (2). Csere: Fülöp (4), Puskás (5), HARAZIN (9). Vezetőedző: Pór Péter. ASE: Mészáros (5/3), Monroe (17), GRIZZARD (12/3), Djogo (8/6), Czigler (9). Csere: HORVÁTH Z. (13), Pavlík (–), Panta (5/3), Kiss Zs. (–). Vezetőedző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8–15, 15. p.: 31–29, 25. p.: 45–45, 35. p.: 62–50. Kipontozódott: Fülöp (30.). Czigler öt pontjával kezdte a mérkőzést az ASE, erre Cziczás és Jurkunas egy-egy tripla formájában postázta a választ. A vendégek Djogo és Czigler kosaraival hét pontos előnyt gyűjtöttek a negyed közepére, ám a folytatásban magára talált az Olaj, Kelley vezérletével felzárkózott, sőt a felvonás hajrájában Puskás találataival a vezetést is átvette. A második etap elején Monroe és Czigler révén gyorsan fordított az ASE, ám ezúttal nem tudott meglépni: a szolnokiak Cziczás pontjaival a negyed közepére újra előnyt szereztek. Felváltva találtak gyűrűbe a felek, a hazaiaknál Kelley, míg a paksiaknál Horváth Z. felelt a pontokért. A nagyszünetre az Olajosok mehettek előnnyel pihenőre. A fordulás után Djogo és Grizzard pontos távolijaival percek alatt ledolgozta hátrányát a bajnok, ám Harazin és Jurkunas kosaraival a Szolnok ragaszkodott minimális előnyéhez. A sok hiba, eladott labda miatt a pontok csak lassan szaporodtak – az ASE–Olaj párharcban ez már megszokott –, Panta kosaraival tapadt ellenfelére az Atom. A folytatásban azonban három percig nem talált a gyűrűbe a vendégcsapat, ezt kihasználva Kelley vezérletével megugrott a Tisza-parti gárda. A különbség a záró negyed derekán tíz egység fölé hízott (62–48). Az újabb négy perces paksi kosárcsendet Horváth törte meg, de a 39. percben ismét tízzel mentek a hazaiak. Eldőlni látszott a csata. Ekkor az atomosok mindent egy lapra feltéve támadtak, és zsinórban nyolc pontot dobtak (70–68), ám az utolsó perc büntetőpárbajában az Olaj már nem engedte ki kezéből a győzelmet. Zsoldos András: – Tompán játszottunk, túl sokat hibáztunk, s ezért nem tudtunk nyerni. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–2. Olajfoltra lépett az ASE - Nemzeti Sport online oldalán ... Ötödször is egymásnak feszül az Atom és az Olaj - Tolnai Népújság online .... Bajnoki rájátszás időpontjai, eddigi eredményei ...