2006 - 3. mérkőzés

2006.05.09, 14:25 Kosárlabda
2006.05.09. Férfi NB I. Érvényesült az ASE akarata A rájátszás szelleme elkapta a címvédő paksiakat Medgyesy Ferenc Az Atomerőmű SE egy egészen elképesztő, 18–0-ás rohammal a második negyedben padlóra küldte a Szolnokot, és biztosan nyerte az A-csoportos férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének harmadik mérkőzését. Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj 71–51 (16–16, 18–2, 18–18, 19–15) Paks, 1000 néző. V: dr. Valovics, Cziffra, Pálla. ASE: Mészáros (6/6), Monroe (8), GRIZZARD (8), Djogo (7/3), Czigler (4). Csere: PAVLÍK (15/3), HOR-VÁTH Z. (13), Kiss Zs. (3/3), Panta (3/3), Lőrincz (4). Edző: Zsoldos András, Schmidt Béla. A Szolnok legjobb dobói: Saba-liauskas (27/15), Jurkunas (8), Fülöp G. (6). Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–5, 9. p.: 12–13, 16. p.: 32–16, 28. p.: 47–33, 32. p.: 57–37, 37. p.: 62–45. Az első öt pontot a vendégek dobták, ezt zsinórban hét paksi követte. Ezután felváltva találtak a gyűrűbe a felek, miközben ádáz küzdelem zajlott mindkét palánknál a dobóhelyzetekért, és a szokásosnál is többet hibáztak a csapatok. A második etapban az ASE játszott jobban, és a Pavlík–Horváth Z. duó révén három perc alatt ötpontos előnyt szerzett. Utóbbi nem csak a pontokat termelte, de a lepattanók mellett egy támadáson belül kétszer is blokkolta a vendégek kísérletét. A Tisza-partiak egyszerűen képtelenek voltak a gyűrűbe juttatni a labdát, miközben a címvédő egy 18–0-ás sorozatot produkált. Aztán 68 másodperccel a nagyszünet előtt Sabaliauskas begyötört egy duplát, így a Szolnok elkerülte azt a szégyent, hogy dobott pont nélkül zárja a negyedet. A 23. perc közepén 20 pontra hízott a paksi előny, s bár a két dobógép, Monroe és Kelley gyengélkedett, hazai oldalon pótolták a hiányzó kosarakat. A zárónegyedben sem történt ez másképp, miközben a címvédőnél valamennyi csere pályára lépett. Zsoldos András: - A korábbiakkal ellentétben ma inkább a mi akaratunk érvényesült. Vég-re elkapta a csapatot a rájátszás szelleme, s olyan akarattal játszott, ahogy ilyenkor kell. A párharc állása: 2–1 az ASE javára. A 4. találkozót pénteken (18 óra) Szolnokon rendezik. ASE - Szolnoki Olaj statisztika ... A rájátszás szelleme elkapta a címvédő paksiakat - Tolnai Népújság online ....