Paks 2:0-ra vezet a döntőben

2009.06.01, 00:00 Kosárlabda
Öröm a négyzeten, 2:0-ra vezet a Paks a döntőbenSzombaton este döntőhöz illő hangulat volt a Gesztenyés úti sportcsarnokban. Egy gombos tűt még csak le lehetett volna ejteni, de felvenni már nem biztos, főleg úgy, hogy 8-2-vel kezdett az atom. A vendég pécsiek azonban jelezték nem hiába nyerték meg az alapszakaszt, az első tíz perc végére hat ponttal tartottak előrébb. A félidőt Kelley zicere zárta, amivel a negyedet nyerte, és 20 perc játék után ugyanúgy hét ponttal vezettet a baranyai együttes, mint az aranycsata első mérkőzésén.A 28. minutumban tudott csak egyenlíteni a paksi csapat ekkor 52-52 volt. A mérleg nyelve a pécsiek felé billent minimális, egy pontos különbséggel a záró játékrész kezdetén. Triplaháború jellemezte az utolsó perceket, amiből a Paks jött ki jobban 79-77-re vezettek. Kelley és Wittman távoli kísérlete csak próbálkozás maradt, így a párharcban már csak egy győzelemre van szüksége Dzunic edző tanítványainak az arany megszerzéséhez.DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS ATOMERŐMŰ SE–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 79–77 (20–26, 19–20, 19–13, 21–18)ATOMERŐMŰ: English 27/9, Williams 21/9, Gosa 11, I. Johnson 10/6, Csaplár-Nagy E., Csere: Gulyás 5/3, Kiss Zs. 4/3, Panta, Medve 1PÉCS: Kelley 16/6, Wittmann 6, Dénes 5/3, Tóth N. 6/3, Czigler 2, Csere: Alekszic 17/9, Kapov 10/6, Grebenár 13, Hosszú 2A születésnapját a mérkőzés napján ünneplő Dzunics edző, a következőképpen értékelte a csatát a lefújást követően.{mp3}090531_dzunics{/mp3}Stojan Ivkovic elmondta szeret Plézer Gábor barátjához Paksra jönni, de nem tudja vezetőként kell-e még jönnie júniusban az atomvárosba.Stojan Ivkovic{mp3}090531_ivkovic{/mp3}Forrás: Fortuna Rádió