Pünkösdi országjárás - Keszthely-Hévíz HÍROLVASÓ

Pünkösdi országjárás - Keszthely-Hévíz

2024.04.19, 07:43 Természetjáró

Országjáró programunk keretében ebben az évben Keszthely – Hévíz központtal, a két várost illetve a környezetüket ismerjük meg.

Elolvasom
Országjárás Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében HÍROLVASÓ

Országjárás Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

2023.04.26, 12:50 Természetjáró

Összeállt végre az országjárás programja, így megosztom veletek. Mint jeleztem már az idén az ország észak keleti csücskébe látogatunk el. Látnivaló sok van, nehéz volt válogatni remélem, a végleges program elnyeri tetszésetek. Lesznek szatmári ízek, egy kis történelem, népművészet, épített örökség, amelyekhez már csak a ti jókedvetek, kíváncsiságotok hiányzik.

Elolvasom
Pünkösdi országjárás – Sopron és környéke HÍROLVASÓ

Pünkösdi országjárás – Sopron és környéke

2022.04.28, 19:20 Természetjáró

Úgy tűnik, idén nem marad el pünkösd(i túra), végre összeállt a kiírás, már biztosan többen várjátok a pünkösdi igehirdetést. Idén az ország látnivalókban bővelkedő, nyugati szegletébe kalandozunk el. Bázisunk a méltán nagy kedvenc, a hangulatos Sopron lesz.

2019.06.13, 13:28 Judo

Idén is szépen csillogó érmekkel és pontszerző helyezésekkel tértek haza fiataljaink a hagyományosan Pünkösdkor megrendezett ausztriai nemzetközi versenyről, melynek ezúttal is Strasswalchen adott otthont.

Elolvasom
Pünkösdi országjárás HÍROLVASÓ

Pünkösdi országjárás

2019.05.03, 17:51 Természetjáró

Nagykanizsa – Zalaegerszeg – Dobronak – Lendva (szlovéniai szomszédolás) Ismét olyan területre megyünk, ahova ritkán jutunk el, túrázni már jártunk Zalában, de a kulturális látnivalók még felfedezésre várnak. Remélhetőleg a pünkösdi 4 nap elegendő lesz arra, hogy ízelítőt kapjunk a megyéből, illetve átlépve a határon, szlovéniai élményekben is részünk lesz.

Elolvasom
Strasswalcheni túra érmekkel tarkítva HÍROLVASÓ

Strasswalcheni túra érmekkel tarkítva

2018.05.24, 14:22 Judo

Idén is részt vettek utánpótlás versenyzőink az elmaradhatatlan Strasswalchen-i versenyen, amelyet a több évtizedre visszanyúló paksi barátságra visszatekintő osztrák kisváros judo klubja szokott megrendezni pünkösd hétvégéjén.

Elolvasom
Rapid Országos Bajnokság - Szeged HÍROLVASÓ

Rapid Országos Bajnokság - Szeged

2007.05.24, 03:55 Sakk

2007. május 24-26. Rapid Országos Bajnokság - Szeged A rapidversenyek hívei szép létszámban - 429 - fővel jelentek meg az országos korcsoportos bajnokságon Szegeden. Ennek a versenyformának az egyre nagyobb térnyerését - különösen a fiatalabb korosztályokban – a kicsik szaporább játéktempója mellett a rövidebb verseny, kisebb költségek gondolata is erősíti. Ez a mostani rendezvény is lement egy hétvége alatt és a Pünkösd hétfő miatt még a csapatversenyen indulók is megúszták iskolai kihagyás nélkül. Tolna megyéből leginkább az esélyesek vállalkoztak a hosszú hétvégére és ennek alapján a mérleg négy arany. A paksiak részéről a legértékesebb a 16 évesek között Balázs Gábor első helyezése, aki 7 ponttal egyedül végzett az élen, To Nhat Minh és az ezen a versenyen jó formában lévő Handó Vilmos előtt. Negatív meglepetés, hogy a rapid versenyeken nagyon eredményes, egyes sorszámmal asztalhoz ülő Balog Imre ötödik helyezése. A 18 éves lányok között a Mitrópa-kupán kiválóan szereplő Ignácz Máriának ellenben nem okozott gondot az esélyesség és 5,5 ponttal testvérét Rózát megelőzve végzett az élen. Jó döntésnek bizonyult az ASE villámigazolása, a kilencéves Antal Tibor Kendére az átigazolási szezon elején csaptak le a paksiak. Csom István tanítványa 7,5 ponttal végzett az élen, a tavalyi évben korcsoportos VB-én legjobb magyar versenyzőként hazatérő Tisza-parti legényke Herpai József tehetségei között nevelkedett, tavaly a korcsoportos bajnokságon Vámos Viktor segédletével nyolc évesen 2. helyezést ért el. A decsiek siker embere ezúttal Vince Andrea volt aki a 14 éves lányok között 8 ponttal végzett az élen. A mögötte 7,5 pontot elért Varga Klárával kimagaslottak a mezőnyből, a harmadik helyet Papp Petra szerezte meg 6 ponttal. A rapidversenyek sorozata - mindössze egy hét pihenő után - a debreceni Diákolimpia küzdelmeivel folytatódik, ahol részben a szegedi versenyen résztvevők összecsapásával zajlik majd az éremcsata. A „rapid szezon” ezzel még nem ér véget, hiszen azt követő hétvégén - ismét átszelve az országot - Szombathelyre utazhatnak majd a csapat diákolimpia nevezői. -- Molnár Béla ---

Elolvasom
Strasswalcheni Pünkösd HÍROLVASÓ

Strasswalcheni Pünkösd

2016.05.18, 08:23 Judo

Szép eredményekkel tértek haza versenyzőink Strasswalchenből.

Elolvasom

Elolvasom
Kiharcoltuk az elődöntőt! HÍROLVASÓ

Kiharcoltuk az elődöntőt!

2016.05.15, 16:14 Kosárlabda

Egy végletekig izgalmas mérkőzésen, az utolsó negyedet megnyomva legyőztük a Sopront és bejutottunk az elődöntőbe, ahol az Alba lesz az ellenfél. s